Epilacja laserowa Poznań

Umów się przez Booksy

W dzisiejszych czasach usuwanie niechcianego owłosienia jest nieodzownym elementem pielęgnacji naszego ciała. Dlatego, jako salon Aura, wprowadzamy dla naszych klientów najnowsze rozwiązanie w tej dziedzinie — epilację laserową za pomocą Lasera Vectus Palomar.

Problem niechcianego owłosienia dotyka w naszych czasach zarówno kobiet, jak i mężczyzn, szczególnie jeśli posiadamy ciemne, grube włosy rosnące w dużych ilościach. Są również na ciele miejsca, które są trudno dostępne za pomocą tradycyjnych metod depilacji takich jak maszynka do golenia.

W takich przypadkach na ratunek przychodzi laserowe usuwanie owłosienia. Urządzenie dostępne w naszym salonie jest rozwiązaniem wręcz idealnym. Poradzi sobie z każdym kolorem włosa — czarny, rudy, jasny. Karnacja skóry również nie ma znaczenia.

Epilacja czy depilacja?

Depilacja to usunięcie włosków z powierzchni skóry za pomocą różnych metod, takich jak maszynki do golenia, kremy do depilacji lub wosk. Te metody pozostawiają włoski krótkie i szybko odrastające.

Epilacja to usunięcie włosków z korzeniami, co powoduje, że włoski są usunięte ze skutkiem długoterminowym, a jeśli używamy nowoczesnych urządzeń do epilacji laserowej takich jak Laser Vectus Palomar, to możemy liczyć na trwałe efekty usunięcia niechcianych włosków.

W skrócie depilacja polega na usunięciu tylko części włosa, podczas gdy epilacja polega na usunięciu włosa wraz z korzeniem.

Laser Vectus Palomar — co to jest i jak działa?

Laser Vectus Palomar to najnowocześniejsze urządzenie do epilacji laserowej, które usuwa niechciane owłosienie szybko i skutecznie. Jest to metoda usuwania za pomocą emisji światła.

Jego zaletą jest skupianie wiązki światła w wybrane miejsca, co pozwala na precyzyjne usuwanie włosków bez uszkadzania skóry wokół nich. W efekcie nasze klientki mogą cieszyć się gładką skórą przez długi czas, bez obaw o podrażnienia i inne skutki uboczne.

Co więcej, urządzenie jest bardzo bezpieczne i komfortowe w użyciu, a zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowanego specjalistę.

Jakie korzyści daje Laser Vectus Palomar?

Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Może powodować minimalne uczucie dyskomfortu. A to wszystko dzięki zastosowaniu miejscowego znieczulenia, które zapewnia technologia Advanced Contact Cooling. Polega ona na chłodzeniu skóry przed, w trakcie i po emisji wiązki usuwającej niechciane owłosienie.

Dzięki czytnikowi poziomu melaniny w skórze Skintell laser sam dobiera optymalne ustawienia epilacji. Urządzenie rozpoznaje indywidualne właściwości skóry i na ich podstawie dobiera odpowiednie parametry zabiegu. Pozwala to na zastosowanie wyższej energii zwiększającej skuteczność zabiegu bez ryzyka poparzenia.

Dodatkowo technologia Photon Recycling wykorzystuje naturalny sposób odbijającego się światła od skóry zwiększając tym samym efektywność zabiegu. Wbudowane w głowicę lustra powodują odbijanie światła, co pozwala na ponowne jego wykorzystanie podczas zabiegu, zwiększając jego skuteczność.

Do wyboru mamy dwa rozmiary głowic, które dobieramy w zależności od obszaru zabiegowego. Gdy obszar zabiegowy jest niewielki np. wąsik, wtedy stosujemy małą, bardzo precyzyjną głowicę o wymiarach 12 mm x 12 mm. Do epilacji większych powierzchni np. nóg czy pleców wybieramy większą głowicę o rozmiarach 23 mm x 38 mm, co pozwala na znaczne przyspieszenie zabiegu. Odpowiedni dobór głowicy zapewnia jeszcze lepsze efekty zabiegowe.

Dodatkowo zabieg trwa stosunkowo krótko, a jego długość zależy od obszaru epilacji.

Czy Epilacja Laserowa jest skuteczna?

Wykonanie jednego zabiegu epilacji laserowej pozwala na skuteczne usunięcie około 30% włosków znajdujących się w obszarze zabiegowym.

Żeby zabieg był w pełni skuteczny, należy go wykonać w serii 5-8 zabiegów w 4-6 tygodniowych odstępach.

Laser pozwala na usuwanie włosków w niemal każdej części ciała — od rąk, twarzy, brzucha czy nóg po okolice głębokiego bikini.

Dlaczego musisz zdecydować się na ten zabieg?

Zabieg laserem Vectus Palomar pozwala na zaoszczędzenie zarówno naszego czasu, nerwów, a nawet pieniędzy. Każdy wie, jak czasochłonna i denerwująca jest depilacja tradycyjnymi metodami. Dodatkowo często bywa ona nieskuteczna. Jeśli dodamy do tego fundusze, jakie przez ten czas przeznaczymy na nieskuteczną depilację ciała, to nie powinniśmy się dłużej zastanawiać nad decyzją o skorzystaniu z laserowej epilacji.

Jest to jedyna skuteczna metoda, która sprawi, że nasza skóra będzie gładka i przyjemna w dotyku i pozwoli wyeliminować problem niechcianego owłosienia raz na zawsze.

Przygotowanie do zabiegu

Należy pamiętać, aby na dwa tygodnie przed zabiegiem nie usuwać włosów woskiem lub depilatorem, a także nie przychodzić na zabieg ze świeżą opalenizną.

Przeciwwskazania do zabiegu

Główne przeciwwskazania co do wykonania zabiegu:

  • ciąża;
  • choroby skóry tj. bielactwo, łuszczyca;
  • epilepsja;
  • świeża opalenizna;
  • leki fotouczulające, retinoidy, leki obniżające krzepliwość krwi;
  • przerwana ciągłość naskórka w obszarze zabiegowym;
  • rozrusznik serca.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg zaczyna się od konsultacji ze specjalistą i wypełnienia karty zabiegowej. W przypadku braku przeciwwskazań przystępujemy do zabiegu.

Pierwszym krokiem jest określenie poziomu melaniny za pomocą czytnika Skintell. Na podstawie odczytu urządzenie wybiera optymalne parametry zabiegu, dopasowane do skóry pacjenta.

Kolejnym krokiem jest dobór odpowiedniej głowicy w zależności od obszaru zabiegowego.

Następnie głowica przykładana jest do skóry i dochodzi do emisji wiązki światła lasera, które wnikając w skórę, powoduje termiczną destrukcję mieszków włosowych. Głowica jest zakończona warstwą szkła szafirowego, co w połączeniu z technologią chłodzącą, zapewnia komfortowy przebieg epilacji.

Jak długo trwa zabieg?

Jest on stosunkowo krótki — dla przykładu usunięcie owłosienia z pleców trwa około 30 minut.

Dla długotrwałych efektów należy wykonać od 6 do 8 do zabiegów na wybranym obszarze w odstępach 4-6 tygodni.