Makijaż permanentny brwi Poznań

Umów się przez Booksy

Makijaż permanentny brwi od lat zyskuje na popularności. Nic w tym dziwnego – brwi są ramą dla Naszej twarzy, a ich kształt i układ mówi o Nas więcej niż możemy się spodziewać.

Nieodpowiedni układ brwi może dać efekt twarzy groźnej, smutnej, zdziwionej. Warto więc zadbać o ich odpowiedni kształt, a pomoże w tym właśnie makijaż permanentny. Makijaż permanentny  to zabieg, który przywróci odpowiedni kształt brwi.

Makijaż permanentny brwi – zalety 

Wiele osób zastanawia się, jakie zalety ma makijaż permanentny brwi. Za co pokochały go miliony kobiet – a także  mężczyźni? Osoby z asymetrią, pokochały go za przywrócenie harmonii na ich twarzy. Osoby z  utraconymi włoskami w skutek choroby lub agresywnej regulacji, za odbudowanie łuków  brwiowych. Osoby z jasnymi włoskami, za nadanie twarzy wyrazu i charakteru. Osoby ze słabym wzrokiem, za możliwość cieszenia się precyzyjnym makijażem bez konieczności malowania. Zalety makijażu permanentnego docenią też wszystkie osoby aktywne fizycznie,  których makijaż w końcu będzie wodoodporny. Młode mamy i osoby zapracowane – które zyskają więcej czasu dla siebie, nie rezygnując z pięknego wyglądu. A wszystko to przy zachowaniu  naturalnego efektu – nowoczesny makijaż permanentny brwi Poznań jest lekki, pudrowy i subtelny. Dzięki długotrwałemu efektowi make-up może pomóc w poprawie samooceny, co bez wątpienia wpływa na codzienne życie. Co więcej, będziesz wyglądała młodziej i promienniej. Wykonany przez profesjonalistę, będzie idealnie dopasowany do Twojej urody. 

Jak więc przygotować się do zabiegu?

Przygotowanie do makijażu trwałego brwi

Przed przystąpieniem do wykonania trwałego make-upu należy przygotować się w odpowiedni sposób. Jak przed każdym zabiegiem makijażu permanentnego, w pierwszej kolejności zadbaj o odpowiedni stan skóry i jej nawilżenie. Będzie to miało ogromny wpływ na osadzanie się barwnika w skórze. Na kilka dni przed zabiegiem wykonaj peeling, którym pomoże usunąć zrogowaciały naskórek i wyrównać strukturę skóry.

Jeżeli wykonujesz hennę, zadbaj o odpowiedni  odstęp czasu między zabiegami — przynajmniej jeden tydzień. Henna może pozostać na włoskach,  jednak ważne, by nie było jej na skórze. Dla uzyskania naturalnego efektu zrezygnuj z regulacji  włosków na miesiąc przed zabiegiem. Pozwoli to linergiście na realną ocenę kształtu brwi i  dobranie odpowiedniego kształtu. Na zabieg przyjdź wypoczęta i zdrowa. Jeśli na co dzień malujesz brwi — przyjdź w swoim makijażu. Ułatwi to poznanie Twoich preferencji w kształcie i  kolorze. W dniu zabiegu nie spożywaj kawy oraz produktów zawierających kofeinę. Pamiętaj, by 24 godziny przed makijażem permanentnym nie przyjmować aspiryny oraz nie pić alkoholu.

Wiesz już jak przygotować się do zabiegu. Pora dowiedzieć się jak będzie wyglądał zabieg  makijażu permanentnego.

Ile trwa makijaż permanentny brwi? Opis zabiegu

Jeśli chcesz wiedzieć, ile trwa makijaż permanentny brwi, musisz pamiętać, że czas ten może się różnić w zależności od stanu skóry oraz indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Zazwyczaj cała wizyta zajmie około 2,5 godziny. Zarezerwuj ten czas tylko dla siebie, byś mogła w spokoju poddać się pigmentacji. Spotkanie z linergistą rozpocznie się od wywiadu i wypisania karty zabiegowej. Wspólnie omówicie oczekiwania i możliwy do uzyskania rezultat.

Następnie specjalista przystąpi do oceny skóry i koloru, aby dobrać odpowiednią technikę oraz właściwy pigment.

Wiesz już, ile trwa makijaż permanentny brwi. Pora na rysunek wstępny. Będzie on stanowił rodzaj wizualizacji efektu pigmentacji. Linerigsta precyzyjnie rozrysuje na Twojej twarzy kształt nowych brwi oraz dobierze odpowiedni kolor, na podstawie Twojej urody. Jeśli masz jeszcze pytania, lub chciałabyś coś zmienić w kształcie – poinformuj. Finalnie to Ty  musisz czuć się dobrze w swojej skórze, a linergista dołoży wszelkich starań by osiągnąć taki efekt. 

Na czym polega makijaż permanentny brwi? Sama pigmentacja odbywa się przy użyciu jednorazowej, sterylnej igły. Pigment podawany jest  igłą do skóry, ale zabieg nie jest bolesny. Jeśli jednak Twój próg bólu jest niski, zostanie  zastosowany żel relaksacyjny by zapewnić Ci maksymalny komfort. Po skończonej pigmentacji zobaczysz w lusterku efekt, a uśmiech na stałe zagości na Twojej twarzy. Otrzymasz zalecenia pozabiegowe, a jeśli będzie to konieczne, linergista poprawi Twój makijaż. Kolor makijażu permanentnego bezpośrednio po zabiegu będzie intensywniejszy, ale nie przerysowany.  Będziesz mogła od razu wrócić do swoich zajęć. Od razu możesz umówić się na dopigmentowanie brwi, wykonaj je po minimum 6 tygodniach. Linergista na dopigmentowaniu może zweryfikować czy pigment przyjął się poprawnie oraz uzupełnić ewentualne ubytki. 

Pamiętaj tylko o odpowiedniej pielęgnacji. Przeczytaj jak zadbać o świeży makijaż permanentny  brwi. 

Makijaż permanentny brwi ombre 

Makijaż permanentny brwi ombre to niezwykle popularna technika pigmentacji, która umożliwia uzyskanie naturalnego i delikatnego efektu przyciemnienia brwi. Na czym polega makijaż permanentny brwi ombre? Zabieg obejmuje nałożenie koloru w formie przejść tonalnych od jaśniejszego do ciemniejszego. Dzięki temu uzyskuje się subtelny wygląd łuków brwiowych. Makijaż permanentny brwi ombre jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na uzyskaniu delikatnego i naturalnego efektu. Zaletą tej metody jest fakt, że efekt utrzymuje się długo, co pozwala zaoszczędzić czas na codziennej aplikacji kosmetyków do stylizacji brwi. Niezaprzeczalnym atutem tuż obok naturalnego efektu, jest wyraźniejsze podkreślenie dolnej linii łuku brwiowego.

Makijaż permanentny ombre jest bezpieczny i mało inwazyjny, co zmniejsza uczucie dyskomfortu podczas zabiegu. To, ile trwa makijaż permanentny brwi metodą cieniowania, zależy od typu skóry, koloru zastosowanych barwników oraz grubości łuków brwiowych. Zazwyczaj na jego wykonanie linergistka potrzebuje około 2-3 godzin.

Ile goi się makijaż permanentny brwi?Pielęgnacja pozabiegowa

Zanim dowiesz się, ile goi się makijaż permanentny brwi, pamiętaj, że wszystkie wskazówki dotyczące pielęgnacji pozabiegowej otrzymasz od swojego linergisty,  zastosuj się do nich. 

To, ile goi się makijaż permanentny brwi, zależy przede wszystkim od indywidualnych procesów regeneracyjnych organizmu oraz od rodzaju i jakości użytych pigmentów. Zazwyczaj trwa to od 7 do 14 dni. Zastanawiasz się, jak pielęgnować makijaż permanentny brwi podczas gojenia? Przez pierwsze 24 godziny należy przemywać pigmentowaną okolicę – przez pierwsze trzy godziny co 30 minut, wacikiem nasączonym wodą. Zrób to dokładnie, by na brwiach nie pozostała warstwa osocza. Pamiętaj, by nie stosować żadnych produktów, które mogłyby podrażnić pigmentowaną okolicę, w tym mydła, czy żeli do twarzy. Nie nakładaj na brwi kremów, ani maści –  skóra goji się i potrzebuje dostępu powietrza. Wymień swój ręcznik i poszewkę na poduszkę na  świeże – zadbaj o czystość i higienę. Śpij na plecach, by nie ocierać brwi o poduszkę – tak długo, aż skóra zupełnie się nie złuszczy. 

Przez pierwsze 72 godziny Twoje brwi mogą wydawać się jeszcze ciemniejsze, stworzy się na nich  delikatny strupek. To normalne, skóra będzie się złuszczać. Szczególnie zadbaj w tym czasie o  higienę – zrezygnuj z basenu, siłowni, sauny, a także z makijażu w okolicy brwi. Zmywając  makijaż, uważaj, by Twoje produkty do demakijażu nie dostały się na pigmentowany obszar. Brwi  przemyj codziennie czystą wodą, nie dotykając ich bezpośrednio. 

Od czwartej doby po wykonaniu zabiegu makijaż permanentny brwi w poznańskim salonie Aura możesz zacząć smarować swoje brwi raz dziennie cienką warstwą maści  zaleconej przez linergistę. Pozwoli to ukoić brwi, które w trakcie łuszczenia mogą być ściągnięte i  swędzieć. Pamiętaj, by przed nałożeniem kolejnej warstwy maści delikatnie umyć brwi, usuwając  pozostałości z poprzedniej. Twoje brwi będą się złuszczać, tworząc jaśniejsze place w miejscu  odpadnięcia strupków. To całkowicie normalne. Nie przejmuj się gdy pod strupkiem nie będziesz

widziała wyraźnego koloru. Pigment stabilizuje się w skórze do 4 tygodni i dopiero w połowie tego  czasu zaczyna nabierać intensywności. Nie zdrapuj strupków, nie drap brwi – w ten sposób  zerwiesz strupek razem z pigmentem, tworząc jaśniejszy prześwit, a w gorszym przypadku bliznę.  Pozwól, by brwi złuszczyły się same. 

Po 4 tygodniach kolor będzie już ustabilizowany, a po 6 tygodniach wykonany zostanie zabieg  uzupełniający – korekta. Na korekcie będą uzupełnione ewentualne ubytki, a kolor wzmocniony,  byś mogła cieszyć się efektem jeszcze dłużej. Jeśli kolor Twoich włosków jest jasny, może on  wpływać na finalny efekt. By włoski nie rozjaśniały wykonanej pigmentacji, możesz raz na kilka  miesięcy wykonać hennę. Zabiegiem, który pięknie podkreśli nowy kształt brwi jest laminacja,  która ujarzmi i ułoży włoski by Twoje brwi wyglądały idealnie. 

czy warto wykonać makijaż permanentny brwi

Przeciwwskazania do zabiegu

Zapisując się na zabieg makijażu permanentnego, otrzymasz listę z przeciwwskazaniami do  zabiegu. Zapoznaj się z nią i poinformuj, jeżeli któryś punkt z listy występuje u Ciebie. Nie wszystkie przeciwwskazania bezwzględne wykluczają Cię z możliwości wykonania zabiegu, a  każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie. Zatajenie faktycznego stanu zdrowia może mieć wpływ na finalny efekt pigmentacji, jak również sam zabieg makijaż permanentny Poznań i proces gojenia. Jeśli wykonujesz  zabiegi medycyny estetycznej, np. modelowanie ust czy stymulatory tkankowe, poinformuj o tym swojego linergistę. Nie wykluczy Cię to z wykonania zabiegu, jeżeli zachowany zostanie odpowiedni odstęp czasu. 

Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego brwi: 

 • stosowanie odżywek do brwi
 • zmiany chorobowe na brwiach
 • cukrzyca (nieustabilizowana)
 • wysokie ciśnienie krwi (nieustabilizowane)
 • choroby serca
 • choroby wątroby
 • reumatoidalne zapalenie stawów
 • zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby krwi
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby nowotworowe w fazie leczenia
 • przewlekłe choroby skóry
 • epilepsja
 • choroby zakaźne
 • opryszczka (w aktywnej fazie i niezagojona)
 • patologie neurologiczne
 • upośledzenia pracy układu chłonnego, żylnego
 • ostre infekcje, anemia, osłabienie organizmu
 • choroby układu odpornościowego
 • skłonność do alergii
 • skłonność do bliznowców, keloidów
 • leki: antybiotyki, sterydy, niesteroidowe leki przeciwzapalne, pochodne witaminy A, uspokajające, nasenne, przeciwbólowe, przeciwzakrzepowe, przeciwzapalne,  antydepresyjne, grzybobójcze, antybiotyki — poinformuj o każdym z nich

Ile utrzymuje się makijaż permanentny brwi?

Jak już wspomnieliśmy, makijaż permanentny brwi to zabieg kosmetyczny polegający na wprowadzeniu barwnika pod skórę za pomocą cienkiej igły. Dzięki temu można uzyskać trwały efekt. Zatem ile utrzymuje się makijaż permanentny brwi? Rezultat zachowuje się przeważnie od 1 do 2 lat. W celu podtrzymania pięknego wyglądu brwi zaleca się odświeżanie koloru co 12-18 miesięcy. W tym miejscu warto zaznaczyć, że to ile utrzymuje się makijaż permanentny brwi, zależy od takich czynników jak stosowanie kosmetyków do pielęgnacji twarzy, metabolizm, styl życia oraz jakości użytego pigmentu.

Jeśli marzysz o idealnych brwiach, to zapraszamy na zabieg makijażu permanentnego w naszym salonie Aura Poznań. Dzięki naszym doświadczonym specjalistom Twoje brwi nabiorą pełnego kształtu, gęstości i piękna. Zabiegi wykonujemy z użyciem najwyższej jakości barwników, co gwarantuje komfort i bezpieczeństwo dla naszych klientek. Poza wykonywaniem trwałego make-upu brwi możesz u nas także wykonać makijaż permanentny ust

Czemu warto wykonać makijaż permanentny brwi