Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi od lat zyskuje na popularności. Nic w tym dziwnego – brwi są ramą dla Naszej twarzy, a ich kształt i układ mówi o Nas więcej niż możemy się spodziewać.

Nieodpowiedni układ brwi może dać efekt twarzy groźnej, smutnej, zdziwionej. Warto więc zadbać o ich odpowiedni kształt, a pomoże w tym właśnie makijaż permanentny. Makijaż permanentny  to zabieg, który przywróci odpowiedni kształt brwi.

Za co pokochały go miliony kobiet – a także  mężczyźni? Osoby z asymetrią, pokochały go za przywrócenie harmonii na ich twarzy. Osoby z  utraconymi włoskami w skutek choroby lub agresywnej regulacji, za odbudowanie łuków  brwiowych. Osoby z jasnymi włoskami, za nadanie twarzy wyrazu i charakteru. Osoby ze słabym wzrokiem, za możliwość cieszenia się precyzyjnym makijażem bez konieczności malowania. Zalety makijażu permanentnego docenią też wszystkie osoby aktywne fizycznie,  których makijaż w końcu będzie wodoodporny. Młode mamy i osoby zapracowane – które zyskają więcej czasu dla siebie, nie rezygnując z pięknego wyglądu. A wszystko to przy zachowaniu  naturalnego efektu – nowoczesny makijaż permanentny brwi, jest lekki, pudrowy i subtelny.  Wykonany przez profesjonalistę, będzie idealnie dopasowany do Twojej urody. 

Jak więc przygotować się do zabiegu?

Przygotowanie do zabiegu

Jak przed każdym zabiegiem makijażu permanentnego, w pierwszej kolejności zadbaj o odpowiedni stan skóry i jej nawilżenie. Będzie to miało ogromny wpływ na osadzanie się barwnika w skórze. Na kilka dni przed zabiegiem wykonaj peeling, którym pomoże usunąć zrogowaciały naskórek i wyrównać strukturę skóry.

Jeżeli wykonujesz hennę, zadbaj o odpowiedni  odstęp czasu między zabiegami — przynajmniej jeden tydzień. Henna może pozostać na włoskach,  jednak ważne, by nie było jej na skórze. Dla uzyskania naturalnego efektu zrezygnuj z regulacji  włosków na miesiąc przed zabiegiem. Pozwoli to linergiście na realną ocenę kształtu brwi i  dobranie odpowiedniego kształtu. Na zabieg przyjdź wypoczęta i zdrowa. Jeśli na co dzień malujesz brwi — przyjdź w swoim makijażu. Ułatwi to poznanie Twoich preferencji w kształcie i  kolorze. 

Wiesz już jak przygotować się do zabiegu. Pora dowiedzieć się jak będzie wyglądał zabieg  makijażu permanentnego.

Opis zabiegu

Cała wizyta zajmie około 2,5 godziny. Zarezerwuj ten czas tylko dla siebie, byś mogła w spokoju poddać się pigmentacji. Spotkanie z linergistą rozpocznie się od wywiadu i wypisania karty zabiegowej. Wspólnie omówicie oczekiwania i możliwy do uzyskania rezultat.

Pora na rysunek wstępny. Będzie on stanowił rodzaj wizualizacji efektu pigmentacji. Linerigsta precyzyjnie rozrysuje na Twojej twarzy kształt nowych brwi oraz dobierze odpowiedni kolor, na podstawie Twojej urody. Jeśli masz jeszcze pytania, lub chciałabyś coś zmienić w kształcie – poinformuj. Finalnie to Ty  musisz czuć się dobrze w swojej skórze, a linergista dołoży wszelkich starań by osiągnąć taki efekt. 

Sama pigmentacja odbywa się przy użyciu jednorazowej, sterylnej igły. Pigment podawany jest  igłą do skóry, ale zabieg nie jest bolesny. Jeśli jednak Twój próg bólu jest niski, zostanie  zastosowany żel relaksacyjny by zapewnić Ci maksymalny komfort. Po skończonej pigmentacji zobaczysz w lusterku efekt, a uśmiech na stałe zagości na Twojej twarzy. Otrzymasz zalecenia pozabiegowe, a jeśli będzie to konieczne, linergista poprawi Twój makijaż. Kolor makijażu permanentnego bezpośrednio po zabiegu będzie intensywniejszy, ale nie przerysowany.  Będziesz mogła od razu wrócić do swoich zajęć. Od razu możesz umówić się na dopigmentowanie brwi, wykonaj je po minimum 6 tygodniach. Linergista na dopigmentowaniu może zweryfikować czy pigment przyjął się poprawnie oraz uzupełnić ewentualne ubytki. 

Pamiętaj tylko o odpowiedniej pielęgnacji. Przeczytaj jak zadbać o świeży makijaż permanentny  brwi. 

Pielęgnacja pozabiegowa

Wszystkie wskazówki dotyczące pielęgnacji pozabiegowej otrzymasz od swojego linergisty,  zastosuj się do nich. 

Przez pierwsze 24 godziny należy przemywać pigmentowaną okolicę – przez pierwsze trzy godziny co 30 minut, wacikiem nasączonym wodą. Zrób to dokładnie, by na brwiach nie pozostała warstwa osocza. Pamiętaj, by nie stosować żadnych produktów, które mogłyby podrażnić pigmentowaną okolicę, w tym mydła, czy żeli do twarzy. Nie nakładaj na brwi kremów, ani maści –  skóra goji się i potrzebuje dostępu powietrza. Wymień swój ręcznik i poszewkę na poduszkę na  świeże – zadbaj o czystość i higienę. Śpij na plecach, by nie ocierać brwi o poduszkę – tak długo, aż skóra zupełnie się nie złuszczy. 

Przez pierwsze 72 godziny Twoje brwi mogą wydawać się jeszcze ciemniejsze, stworzy się na nich  delikatny strupek. To normalne, skóra będzie się złuszczać. Szczególnie zadbaj w tym czasie o  higienę – zrezygnuj z basenu, siłowni, sauny, a także z makijażu w okolicy brwi. Zmywając  makijaż, uważaj, by Twoje produkty do demakijażu nie dostały się na pigmentowany obszar. Brwi  przemyj codziennie czystą wodą, nie dotykając ich bezpośrednio. 

Od czwartej doby możesz zacząć smarować swoje brwi raz dziennie cienką warstwą maści  zaleconej przez linergistę. Pozwoli to ukoić brwi, które w trakcie łuszczenia mogą być ściągnięte i  swędzieć. Pamiętaj, by przed nałożeniem kolejnej warstwy maści delikatnie umyć brwi, usuwając  pozostałości z poprzedniej. Twoje brwi będą się złuszczać, tworząc jaśniejsze place w miejscu  odpadnięcia strupków. To całkowicie normalne. Nie przejmuj się gdy pod strupkiem nie będziesz

widziała wyraźnego koloru. Pigment stabilizuje się w skórze do 4 tygodni i dopiero w połowie tego  czasu zaczyna nabierać intensywności. Nie zdrapuj strupków, nie drap brwi – w ten sposób  zerwiesz strupek razem z pigmentem, tworząc jaśniejszy prześwit, a w gorszym przypadku bliznę.  Pozwól, by brwi złuszczyły się same. 

Po 4 tygodniach kolor będzie już ustabilizowany, a po 6 tygodniach wykonany zostanie zabieg  uzupełniający – korekta. Na korekcie będą uzupełnione ewentualne ubytki, a kolor wzmocniony,  byś mogła cieszyć się efektem jeszcze dłużej. Jeśli kolor Twoich włosków jest jasny, może on  wpływać na finalny efekt. By włoski nie rozjaśniały wykonanej pigmentacji, możesz raz na kilka  miesięcy wykonać hennę. Zabiegiem, który pięknie podkreśli nowy kształt brwi jest laminacja,  która ujarzmi i ułoży włoski by Twoje brwi wyglądały idealnie. 

Przeciwwskazania do zabiegu

Zapisując się na zabieg makijażu permanentnego, otrzymasz listę z przeciwwskazaniami do  zabiegu. Zapoznaj się z nią i poinformuj, jeżeli któryś punkt z listy występuje u Ciebie. Nie  wszystkie przeciwwskazania bezwzględne wykluczają Cię z możliwości wykonania zabiegu, a  każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie. Zatajenie faktycznego stanu zdrowia może mieć wpływ na finalny efekt pigmentacji, jak również sam zabieg i proces gojenia. Jeśli wykonujesz  zabiegi medycyny estetycznej, np. botoks, poinformuj o tym swojego linergistę. Nie wykluczy Cię to z wykonania zabiegu, jeżeli zachowany zostanie odpowiedni odstęp czasu. 

Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego brwi: 

 • stosowanie odżywek do brwi
 • zmiany chorobowe na brwiach
 • cukrzyca (nieustabilizowana)
 • wysokie ciśnienie krwi (nieustabilizowane)
 • choroby serca
 • choroby wątroby
 • reumatoidalne zapalenie stawów
 • zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby krwi
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby nowotworowe w fazie leczenia
 • przewlekłe choroby skóry
 • epilepsja
 • choroby zakaźne
 • opryszczka (w aktywnej fazie i niezagojona)
 • patologie neurologiczne
 • upośledzenia pracy układu chłonnego, żylnego
 • ostre infekcje, anemia, osłabienie organizmu
 • choroby układu odpornościowego
 • skłonność do alergii
 • skłonność do bliznowców, keloidów
 • leki: antybiotyki, sterydy, niesteroidowe leki przeciwzapalne, pochodne witaminy A, uspokajające, nasenne, przeciwbólowe, przeciwzakrzepowe, przeciwzapalne,  antydepresyjne, grzybobójcze, antybiotyki — poinformuj o każdym z nich