Makijaż permanentny powiek

Umów się przez Booksy

Makijaż permanentny powiek jest odpowiedzią na pytanie – jak zagęścić linię rzęs i nadać spojrzeniu głębi. Ten zabieg raz na zawsze rozwiąże Twój problem jasnej oprawy oka i  rozmazującego się makijażu. Jego zalety są niezliczone, a pokochają go osoby w każdym  wieku. 

Podkreślenie powiek makijażem permanentnym odejmie lat, nada spojrzeniu wyrazu, pozwoli na skorygowanie kształtu oka i jego optyczne powiększenie, a nawet da efekt delikatnego liftingu.  Wszystko oczywiście według indywidualnych preferencji. Zalety pigmentacji powiek docenią szczególnie osoby z jasną oprawą oka. Panie, dla których makijaż oka jest codziennością,  miłośniczki sportu i aktywności fizycznej, które chcą czuć się kobieco i komfortowo na siłowni, basenie, czy podczas biegania. Nie można zapomnieć o osobach noszących okulary, których słaby wzrok znacznie  utrudnia wykonanie precyzyjnego makijażu oka. 

Zainteresowana? Przeczytaj, jak wygląda zabieg makijażu permanentnego powiek

Opis zabiegu

Wykonanie makijażu permanentnego powiek zajmuje 60 – 90 minut, a Tobie pozwala zaoszczędzić bardzo wiele czasu i nerwów na codzienne malowanie. Makijaż permanentny powiek wykonujemy  profesjonalnym urządzeniem do pigmentacji z cieńką sterylną igłą odpakowaną na Twoich oczach. 

Wprowadzamy barwnik do skóry, imitując kreskę eyelinerową czy delikatne cieniowanie powieki.  Dzięki użyciu w miejscu pigmentacji żelu relaksującego zabieg nie jest bolesny. Przed  wykonaniem makijażu permanentnego przeprowadzamy szczegółowy wywiad dotyczący stanu  zdrowia, jak i oczekiwanych efektów. Na jego podstawie wspólnie dobieramy najlepszą dostępną metodę pigmentacji. 

Poznaj Nasze metody pigmentacji powiek: 

Kreska zagęszczająca linię rzęs — to najsubtelniejsza metoda pigmentacji powiek. Daje efekt  zagęszczenia rzęs i przyciemnienia ich u nasady. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie naturalne efekty. Pięknie podkreśli spojrzenie Pań w każdym wieku i sprawdzi się także przy  opadających powiekach. 

Odmianą, jest kreska zagęszczającą linię rzęs z delikatnym przedłużeniem w kierunku skroni, tak zwany Babyliner — najdelikatniejsza z wyciągniętych kresek. 

Kreska dekoracyjna — jest pogrubioną wersją kreski zagęszczającej z możliwością wyciągniecia  zewnętrznego kącika, tworząc efekt eyelinera. Pokochają ją wszystkie osoby, które na co dzień wykonują mocniejszy makijaż powiek. Daje dekoracyjny, wyrazisty rezultat, wywołując efekt  „WOW’ u każdej z Klientek. 

Kreska cieniowana — jest najbardziej zaawansowaną metodą makijażu permanentnego powiek,  dająca efekt makijażu smoky eye. Pigmentacji podlega nie tylko obszar lini rzęs, ale i znaczna  część powieki. 

Wiesz już, która z metod jest najlepsza dla Ciebie? Przeczytaj jak przygotować się do zabiegu  pigmentacji powiek.

Przygotowanie do zabiegu

Jak przed każdym zabiegiem makijażu permanentnego, w pierwszej kolejności zadbaj o odpowiedni stan skóry i jej nawilżenie. Będzie to miało ogromny wpływ na osadzanie się barwnika w skórze.

Na 2 miesiące przed wykonaniem zabiegu zrezygnuj ze stosowania odżywki do rzęs. W tygodniu poprzedzającym zabieg ściągnij sztuczne rzęsy. Jeśli jesteś ich posiadaczką, nie wykonuj również henny, laminacji ani farbowania rzęs. W przeddzień i w dzień zabiegu nie przyjmuj leków, które prowadzą do rozrzedzenia krwi, np. Aspiryny, zrezygnuj również z alkoholu. Wyśpij się. Przyjdź do salonu wypoczęta i bez makijażu oczu. 

Masz już swój wymarzony makijaż permanentny powiek? Przeczytaj, jak wygląda proces gojenia i jak odpowiednio zadbać o pigmentowaną okolicę. 

Pielęgnacja pozabiegowa

Wszystkie wskazówki dotyczące pielęgnacji pozabiegowej otrzymasz od swojego linergisty,  zastosuj się do nich. 

Przez pierwsze 24 godziny należy przemywać pigmentowaną okolicę czystą wodą, przy tym nie dotykając powiek. Pamiętaj, by nie stosować żadnych produktów, które mogłyby podrażnić delikatną okolicę oka, w tym mydła, czy żeli do twarzy. Nie nakładaj na powieki kremów ani maści — skóra goi się i potrzebuje dostępu powietrza. Jeżeli po wykonanej pigmentacji powieka jest  opuchnięta — nie martw się, to naturalna reakcja, która może wystąpić. Obrzęk może utrzymywać się do kolejnej doby, choć zwykle ustępuje w przeciągu 3 godzin, możesz złagodzić go, stosując na powieki okład z naparu czarnej herbaty. 

Przez pierwsze 72 godziny Twoja skóra będzie się złuszczać, a intensywność pigmentu słabnąć.  Szczególnie zadbaj w tym czasie o higienę — zrezygnuj z basenu, siłowni, sauny, a także z  makijażu oka. Cienie do powiek i tusz do rzęs odstaw na bok. 

Twój makijaż permanentny będzie goił się w pełni do 14 dni. W tym czasie dbaj o higienę i  podchodź do pigmentowanej okolicy delikatnie. Zrezygnuj z opalania przez cały okres gojenia. Po  wygojeniu zadbaj o odpowiednią pielęgnację, rozpocznij nawilżanie skóry.

Stabilizacja pigmentu w skórze trwa 4 tygodnie, ewentualny zabieg uzupełniający — korektę, najlepiej wykonać w  szóstym tygodniu od pigmentacji. Jeżeli planujesz założenie sztucznych rzęs lub stosowanie  odżywki do rzęs, wstrzymaj się do pełnego ustabilizowania koloru – 4 tygodnie od dnia zabiegu. 

Poznaj przeciwskazania do zabiegu pigmentacji powiek. Być może interesuje Cię makijaż innej okolicy? Przeczytaj o dostępnych metodach pigmentacji brwi oraz wszystko, co musisz wiedzieć o  makijażu permanentnym ust. (link) 

Przeciwskazania do zabiegu

Zapisując się na zabieg makijażu permanentnego, otrzymasz listę z przeciwwskazaniami do  zabiegu. Zapoznaj się z nią i poinformuj, jeżeli któryś punkt z listy występuje u Ciebie. Nie wszystkie przeciwwskazania bezwzględne wykluczają Cię z możliwości wykonania zabiegu, a każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie. Zatajenie faktycznego stanu zdrowia może mieć wpływ na finalny efekt pigmentacji, jak również sam zabieg i proces gojenia. 

Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego powiek: 

  • choroby gałki ocznej
  • stosowanie odżywek do rzęs
  • zabiegi operacyjne w okolicy oka, również laserowe
  • przedłużone rzęsy
  • cukrzyca (nieustabilizowana)
  • wysokie ciśnienie krwi (nieustabilizowane)
  • choroby serca
  • choroby wątroby
  • reumatoidalne zapalenie stawów
  • zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby krwi
  • ciąża i okres karmienia piersią
  • choroby nowotworowe w fazie leczenia
  • przewlekłe choroby skóry
  • epilepsja
  • choroby zakaźne
  • opryszczka (w aktywnej fazie i niezagojona)
  • patologie neurologiczne
  • upośledzenia pracy układu chłonnego, żylnego
  • ostre infekcje, anemia, osłabienie organizmu
  • choroby układu odpornościowego
  • skłonność do bliznowców, keloidów
  • leki: antybiotyki, sterydy, niesteroidowe leki przeciwzapalne, pochodne witaminy A, uspokajające, nasenne, przeciwbólowe, przeciwzakrzepowe, przeciwzapalne, antydepresyjne, grzybobójcze, antybiotyki — poinformuj o każdym z nich