Makijaż permanentny ust w Poznaniu

Umów się przez Booksy

Usta, od razu po oczach, stanowią najistotniejszą część twarzy, są symbolem kobiecości i  kobiecego seksapilu. Nic więc dziwnego, że makijaż permanentny ust pokochały kobiety na  całym świecie. Za jego sprawą możemy podkreślić atuty naszych ust lub ukryć ich mankamenty.

Makijaż permanentny ust – zalety

Blizny, przebarwienia, czy ubytki w kolorze i kształcie ust to powody kompleksów — makijaż permanentny skutecznie rozwiązuje te problemy.  Zatem przyjrzyjmy się korzyściom wynikającym z tego zabiegu upiększającego. Zalety pigmentacji ust docenią osoby,  które chcą cieszyć się idealnie dopracowanym makijażem, bez poprawek w ciągu dnia, bez  rozmazanej szminki i bez codziennego malowania. Tym samym mamy pewność, że nasze usta prezentują się zawsze pięknie i atrakcyjnie. Z makijażem permanentnym zyskasz  wodoodporny kolor, usta będą optycznie powiększone, a ich kształt wyrównany. Co więcej, makijaż permanentny pozwala zaoszczędzić czas codziennej aplikacji szminki lub błyszczyka. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy prowadzą intensywny tryb życia Sprawdź, jak wygląda zabieg makijaż permanentny ust Poznań w naszym salonie.

Obawiasz się przerysowanego efektu? Nic podobnego! Czasy mocnego makijażu permanentnego ust w  krzykliwych kolorach z grubym konturem odeszły w zapomnienie. Nowoczesne pigmentacje są precyzyjne, a ich efekty naturalne. Profesjonalny makijaż permanentny w kolorach zbliżonych do  czerwieni wargowej jest praktycznie nierozpoznawalny gołym okiem. Wszystko by wydobyć 100% piękna z Twoich ust.

 Makijaż permanentny ust jest także doskonałym rozwiązaniem, pozwalającym na przywrócenie wyrazistości wargom osób starszych, których kontur uległ zamazaniu wskutek upływu czasu.

Zastanawiasz się, jaki kolor byłby idealny dla Ciebie? Przeczytaj o dostępnych metodach pigmentacji i ich efektach. Zapoznaj się również z dostępnymi u nas metodami pigmentacji  pozostałych okolic — brwi oraz powiek.

Metody pigmentacji ust

Na pewno spotkałaś się z wieloma nazwami metod pigmentacji ust – Full Lips, Natural Lips, Perfect  Lips, Auqarelle Lips, Lips Blush, Pixel Lips, Satin Lips, Sexy Lips, Nano Lips, 3D Lips, Ombre  Lips. Jak z tego wybrać metodę dla siebie? Zdradzimy Ci sekret – ilu linergistów, tyle metod  pigmentacji i ich nazw. Wszystkie te metody sprowadzają się do prostego podziału na kilka grup –  które dokładnie dla Ciebie omówimy. 

Aquarelle Lips – to najpowszechniejsza nazwa dla metody ust z efektem błyszczyka. Ten rodzaj  pigmentacji skrywa się również pod nazwami Lips Blush czy usta bezkonturowe. Jest to  najsubtelniejsza forma pigmentacji ust, z transparentnym efektem. Do jego osiągnięcia używa się jaśniejszych pigmentów – pudrowych róży, odcieni nude lub łączy ze sobą kolory. Taki rodzaj  pigmentacji idealnie sprawdzi się na ustach mniejszych z natury, ale i na pełnych, dla delikatnego  podkreślenia. Doda świeżości, twarz nabierze młodzieńczego blasku. Nie chcesz, by makijaż permanentny wychodził na pierwszy plan – ta metoda jest właśnie dla Ciebie. 

Full Lips / Classical Lips – ta metoda sprawdza się u większości Pań. Daje efekt pełnych,  dopracowanych ust, dzięki zaznaczeniu konturu idealnie na granicy czerwieni wargowej i  wypełnieniu ust kolorem. Do wyboru mamy tu pełną paletę barw – od odcieni różu, brzoskwini i  nude, po intensywne czerwienie, fuksje i maliny, a także karmelowe tony. W zależności od  wybranego odcienia, można uzyskać efekt od naturalnego podkreślenia czerwieni wargowej po  intensywny efekt pomadki. Wybór tej metody pozwoli także na zatuszowanie niedoskonałości ust,  jak blizny, rozmyty kontur, przebarwienia. Zdecyduj się na nią, gdy chcesz podkreślić łuk kupidyna,  tak zwane „serduszko”. 

Ombre Lips – oraz wszelkie odmiany tej metody (Sexy Lips, 3D Lips) to rodzaj ust cieniowanych.  Przechodzimy odcieniem od najciemniejszego koloru przy konturze do najjaśniejszego w środkowej części ust, tworząc gradient – ombre. Usta pięknie odbijają światło, przez to często  nazywa się je ustami 3D. Taki rodzaj pigmentacji pokochają posiadaczki z natury dużych ust – które staną się jeszcze  pełniejsze i podkreślone. Nikt nie przejdzie obok nich obojętnie! 

Pamiętaj, że makijażem permanentnym można poprawić drobne asymetrię ust, wyrównać ich  kształt i kontur. Nie jest to jednak zabieg powiększający usta, choć optycznie można osiągnąć efekt powiększenia. Pigmentacja ust poza ich czerwienią wargową jest błędem. Gdy chcesz  powiększyć usta, wypełnić i nawilżyć, zdecyduj się modelowanie ust kwasem hialuronowym.  Makijaż permanentny ust Poznań i modelowanie ust kwasem hialuronowym, to zabiegi, które  doskonale się uzupełniają. Zachowaj odpowiednie odstępy między nimi i poinformuj  zabiegowców o chęci połączenia tych usług. 

Wiesz już która metoda jest dla Ciebie? Zdecydujesz się na lekkie podkreślenie ust, czy wyrazisty  efekt? Przeczytaj jak przygotować się do zabiegu pigmentacji ust. 

Przygotowanie do makijażu permanentnego ust w Aura Poznań

Zapewne zastanawiasz się, czy zabieg makijaż permanentny ust wymaga jakiegoś przygotowania. Odpowiednia pielęgnacja warg przyspieszy ich regenerację oraz pozytywnie wpłynie na czas trwałości make-upu. Jak przed każdym zabiegiem makijażu permanentnego, w pierwszej kolejności zadbaj o  odpowiedni stan skóry i jej nawilżenie. Będzie to miało ogromny wpływ na osadzanie się barwnika w skórze. W przypadku ust jest to szczególnie istotne. Spierzchnięte usta, o nierównej  strukturze przyjmują pigment nierównomiernie.

Pamiętaj, że w dniu wykonania makijażu nie wolno spożywać alkoholu. Zalecamy także ograniczenie innych używek takich jak kawa czy papierosy, które obniżają zdolności regeneracyjne organizmu. Na 24 godziny przed zabiegiem nie powinno się przyjmować leków rozrzedzających krew, takich jak aspiryna. 

Na kilka dni przed zabiegiem, wykonaj delikatny peeling ust, by je wygładzić. Stosuj produkty nawilżające i sztyfty ochronne. Zadbaj o dobry stan zdrowia i wypoczynek. Zabieg makijażu permanentnego przerywa ciągłość naskórka, a to w  połączeniu z obniżoną odpornością zwiększa ryzyko wystąpienia wirusa opryszczki. Jeśli wirus opryszczki pojawiał się u Ciebie wcześniej, skonsultuj z lekarzem dawkę leku zabezpieczającego  Cię przed jej nawrotem na okoliczność wykonania makijażu permanentnego ust. 

Usta nawilżone, Ty wypoczęta. Jesteś gotowa. Przeczytaj, jak będzie wyglądał zabieg makijażu permanentnego ust. 

Przebieg zabiegu makijażu permanentnego ust

Makijaż permanentny ust w poznańskiej Aurze poprzedzony jest dokładnym wywiadem dotyczącym stanu zdrowia, jak i  oczekiwanych efektów. W trakcie rozmowy pytamy o alergie, choroby skóry oraz stosowane leki. Następnie, w zależności od oczekiwań klientki, dobieramy kształt i kolor ust. Nie martw się, jeśli sama nie wiesz, jaki efekt chciałabyś uzyskać. Doświadczony linergista omówi z Tobą różne rozwiązania, zaproponuje najlepszą metodę pigmentacji i kolor.

Dopiero po wykluczeniu przeciwwskazań i wywiadzie możemy przystąpić do wykonania makijażu permanentnego ust.

Jak wygląda zabieg makijaż permanentny ust Poznań? Czas na rysunek wstępny. To nic innego, jak wierne odtworzenie kształtu ust.  Stanowi rodzaj wizualizacji przed zabiegiem. W lustrze pokażemy Ci kształt oraz umiejscowienie Twoich nowych ust.  Gdy wykonany rysunek zostanie przez Ciebie  zaakceptowany, a kolor wybrany, rozpocznie się pigmentacja. Za pomocną cienkiej, sterylnej igły, pigment zostanie wprowadzony do skóry. Usta są obszarem bardzo delikatnym, zastosowany zostanie żel relaksujący, by zabieg nie był bolesny.

Po zakończonej pigmentacji, linergista nałoży na Twoje usta produkt nawilżająco-łagodzący. Ukoi on usta, które po zabiegu mogą być opuchnięte. Opuchnięcie ust jest naturalną reakcją Twojego organizmu na pigmentację. Nie musisz się go  obawiać. Obrzęk ustępuje w przeciągu kilku godzin po skończonej pigmentacji, a u niektórych osób nie występuje wcale. Kolor bezpośrednio po pigmentacji również będzie intensywniejszy – odcień będzie stopniowo zmieniał się w kolejnych godzinach i dniach, aż do momentu pełnej stabilizacji.  Przed wyjściem z salonu, otrzymasz zalecenia pozabiegowe. Zastosuj się do nich – od teraz efekt  zabiegu zależy od Ciebie. 

Przeczytaj jak odpowiednio zadbać o usta po pigmentacji. 

Pielęgnacja pozabiegowa

Jak po każdym zabiegu makijażu permanentnego, po pigmentacji ust otrzymasz od swojego  linergisty zalecenia pozabiegowe.

To one mają na celu pomóc w procesie gojenia i utrzymania trwałości koloru pigmentu na ustach. Zastosuj się do nich! Takie podejście sprawi, że gojenie makijażu permanentnego przebiegnie w sposób prawidłowy, a efekt końcowy będzie jeszcze lepszy.

Przez pierwsze 24 godziny przemywaj pigmentowaną okolicę wacikiem nasączonym czystą wodą.  Jeśli Twoje usta są opuchnięte, pozwól im w naturalny sposób dojść do siebie. Nie przykładaj lodu,  nie nakładaj maści. Podczas jedzenia i picia, pamiętaj, że Twoje usta są świeżo po zabiegu,  podchodź do nich delikatnie. Pij przez jednorazową rurkę, zrezygnuj z potraw gorących,  ostrych, oraz zup. Staraj się, by nic nie dotykało Twoich ust, dziel jedzenie na mniejsze kęsy. Twoje usta są piękne, aż chciałoby się je całować. Stop. Pocałunki muszą zaczekać do czasu złuszczenia naskórka

Przez pierwsze 72 godziny skóra Twoich ust będzie się złuszczać, a intensywność pigmentu słabnąć.  Szczególnie zadbaj w tym czasie o higienę — zrezygnuj z basenu, sauny, siłowni. Nawilżaj swoje usta zaleconym przez linergistę produktem. Dzięki temu proces złuszczania przebiegnie szybko i  prawie niezauważalnie. 

Twój makijaż permanentny będzie goił się w pełni do 14 dni. Cchoć usta wyglądają już pięknie,  w dalszym ciągu podchodź do tej okolicy delikatnie. Zrezygnuj z opalania na cały okres gojenia. W dalszym ciągu nakładaj produkt nawilżający, pij też dużo wody, by nawilżyć usta od środka.  Stabilizacja pigmentu w skórze trwa 4 tygodnie. W tym czasie kolor Twoich ust może zmieniać się z dnia na dzień — tracić i nabierać na intensywności, ochładzać się lub ocieplać. To naturalne. Po  4 tygodniach kolor będzie już tym finalnym. To dobry moment, aby pojawić się na korekcie  makijażu permanentnego. Korekta pozwoli na uzupełnienie ewentualnych ubytków oraz przedłuży efekt pigmentacji. To też czas na drobną modyfikację koloru. 

Jeżeli planujesz powiększyć usta po wykonaniu makijażu permanentnego, odczekaj minimum  miesiąc od ostatniej pigmentacji — korekty. W odwrotnej sytuacji — gdy najpierw powiększasz  usta, a później wykonujesz makijaż permanentny — czas między zabiegami powinien wynosić minimum miesiąc. 

Co jeszcze musisz wiedzieć przed zabiegiem? Sprawdź listę przeciwwskazań do zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu makijażu permanentnego ust

Zapisując się na zabieg makijażu permanentnego, otrzymasz listę z przeciwwskazaniami do  zabiegu. Zapoznaj się z nią i poinformuj jeżeli któryś punkt z listy występuje u Ciebie. Nie  wszystkie przeciwwskazania bezwzględnie wykluczają Cię z możliwości wykonania zabiegu, a  każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie.

Zapisując się na makijaż permanentny, poinformuj o wykonywanych wcześniej zabiegach medycyny estetycznej, by zachować odpowiedni odstęp  między nimi. Zatajenie faktycznego stanu zdrowia może mieć wpływ na finalny efekt pigmentacji,  jak również sam zabieg i proces gojenia. 

Przeciwwskazaniami do wykonania makijażu permanentnego ust są:  

 • opryszczka (w aktywnej fazie i niezagojona)
 • wiek poniżej 18 lat;
 • stany zapalne w jamie ustnej
 • alergia na pigment;
 • przesuszona i poraniona czerwień wargowa, zajady
 • zabiegi i leczenie stomatologiczne planowane w odstępie jednego tygodnia cukrzyca (nieustabilizowana) 
 • wysokie ciśnienie krwi (nieustabilizowana)
 • cukrzyca (nieustabilizowana)
 • choroby serca
 • choroby wątroby
 • reumatoidalne zapalenie stawów
 • zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby krwi
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby nowotworowe w fazie leczenia
 • przewlekłe choroby skóry
 • epilepsja
 • choroby zakaźne
 • patologie neurologiczne
 • upośledzenia pracy układu chłonnego, żylnego
 • ostre infekcje, anemia, osłabienie organizmu
 • choroby układu odpornościowego
 • skłonność do bliznowców, keloidów
 • leki: antybiotyki, sterydy, niesteroidowe leki przeciwzapalne, pochodne witaminy A, uspokajające, nasenne, przeciwbólowe, przeciwzakrzepowe, przeciwzapalne,  antydepresyjne, grzybobójcze, antybiotyki — poinformuj o każdym z nich

 

Ile trwa makijaż permanentny ust?

Jeśli zdecydowałaś się na makijaż permanentny ust, musisz wiedzieć, ile czasu powinnaś sobie zarezerwować na zabieg. Cała procedura zajmuje zazwyczaj 120-150 min minut, ponieważ wymaga wyjątkowej precyzji i dokładności ze strony naszej linergistki. To, ile trwa makijaż permanentny ust, zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb, stopnia zaawansowania techniki wykonania, a także rozmiaru Twoich ust. Po około 6-12 tygodniach możesz umówić się na korektę, aby usta były w pełni dopracowane. 

Gojenie makijażu permanentnego ust

To, ile trwa gojenie makijażu permanentnego ust, zależy od tego, czy stosujesz się do zaleceń pozabiegowych otrzymanych od linergistki. Ważne jest, aby wiedzieć, że proces gojenia nie trwa tak długo, jak mogłoby się wydawać. Jak już wspomnieliśmy, zazwyczaj makijaż trwały ust powinien wygoić się w ciągu 3-4 dni. Pamiętaj, że każdy organizm jest inny i może reagować na zabieg inaczej. Co więcej, musisz zdawać sobie sprawę, że skóra po zabiegu makijaż trwały ust jest osłabiona i każdy czynnik zewnętrzny może wydłużyć cały proces.

Ile utrzymuje się makijaż permanentny ust?

Pigment osadzany jest dużo płycej niż w przypadku tatuażu, dlatego profesjonalny makijaż permanentny ust utrzymuje się krócej. Zazwyczaj trwały make-up cieszy oko przez około 2-5 lat, choć może to być indywidualna kwestia zależna od wieku, ogólnego stanu skóry, stylu życia oraz rodzaju wykonanego zabiegu. Warto jednak pamiętać, że trwałość makijażu permanentnego zależy również od stosowanej pielęgnacji po zabiegu. W przypadku, gdy kolor zblednie lub całkowicie zniknie, zaleca się powtórzenie zabiegu. Odświeżenie makijażu permanentnego ust także przeprowadzimy w naszym salonie.

Ile kosztuje makijaż permanentny ust?

Wiele osób myśli, że cena makijażu permanentnego ust jest wysoka. Jednakże warto pamiętać, że decydując się na taki zabieg, inwestujemy w długotrwały efekt. Zatem ile kosztuje makijaż trwały ust? Należy zwrócić uwagę, że wiele czynników wpływa na cenę wykonania tego zabiegu upiększającego. Przede wszystkim, decydują o tym kompetencje, wiedza oraz doświadczenie specjalisty, a także jakość używanego sprzętu i barwników. W cenniku naszego salonu znajdziesz aktualne koszty makijażu permanentnego ust. 

Czy makijaż permanentny ust jest bezpieczny?

To pytanie nurtuje wiele kobiet, które zastanawiają się nad zabiegiem profesjonalny makijaż permanentny. Choć jest to zabieg, który polega na przerwaniu ciągłości naskórka, możesz mieć pewność, że cała mikropigmentacja jest całkowicie bezpieczna. W naszym salonie przestrzegamy przepisów BHP, a także podstawowych praktyk zawodowych. Używamy wyłącznie najlepszej jakości urządzeń i barwników. Wykorzystywane przez nas narzędzia są odpowiednio zdezynfekowane i sterylne. Ponadto jak już wspomnieliśmy, przed wykonaniem zabiegu makijaż permanentny ust przeprowadzamy szczegółową konsultację, podczas której uzyskasz informacje na temat przeciwwskazań oraz sposobu przygotowania się do zabiegu. Nasi specjaliści regularnie uczestniczą w szkoleniach i kursach, aby stale podnosić swoje kwalifikacje. Dzięki temu możemy Ci zaoferować usługi o wysokim standardzie.

Jeśli chcesz cieszyć się nienagannym wyglądem warg bez konieczności codziennej aplikacji szminki, profesjonalny makijaż permanentny ust z pewnością będzie doskonałym wyborem. Gwarantujemy bezpieczną procedurę oraz naturalny efekt, który utrzyma się przez wiele lat. Skorzystaj z naszych usług, poczuj się pewnie i pięknie w każdej sytuacji. Umów się na konsultację już dziś i przekonaj się, dlaczego warto zdecydować się na makijaż permanentny ust i makijaż permanentny brwi w naszym salonie kosmetycznym!