Hialuronidaza w Poznaniu

Hialuronidaza jest enzymem, który posiada zdolność do depolimeryzacji – rozkładu cząsteczek. W przypadku medycyny estetycznej objawia się degradacją kwasu hialuronowego. Proces zachodzi poprzez przerwanie wiązań chemicznych, to bezpośrednio prowadzi do rozpadu cząsteczek hialuronianu oraz przyspieszeniu jego biodegradacji.

Enzym również w inny sposób działa na organizm człowieka, między innymi ułatwia rozprzestrzenianie oraz zwiększa wchłanianie obcych substancji. Co więcej, hialuronidaza jest wytwarzana za pomocą niektórych komórek ludzkiego ciała. Sam kwas hialuronowy znajduje się w przestrzeni pozakomórkowej człowieka, gdzie przez cały czas jest produkowany i niszczony. Ludzki organizm produkuje 5 podtypów tego enzymu.

Opis zabiegu

Hialuronidaza jest w stanie rozpuścić guzki podskórne lub skorygować nadmierne ilości wstrzykniętego wypełniacza. Stosowana w medycynie estetycznej zazwyczaj pozyskiwana jest z jadu owadów błonkoskrzydłych lub węży. Preparaty, które zawierają hialuronidazę stosowane, są do degradacji kwasu hialuronowego, który w medycynie estetycznej stosowany jest jako wypełniacz. 

Przeważnie stosuje się go w celu powiększenia lub modelowaniu kształtu ust. W dodatku usieciowany kwas hialuronowy wykorzystywany jest w zabiegach wolumetrii czy wypełniania głębokich zmarszczek i bruzd. Zabiegi wykorzystujące kwas hialuronowy, są uznawane za wyjątkowo bezpieczne. Główne dlatego, że jest świetnie tolerowany przez organizm. Natomiast sytuacje, gdy pojawia się reakcja alergiczna, należą do rzadkości. W niektórych przypadkach efekty zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego wymagają usunięcia. Wtedy specjalista korzysta z hialuronidazy.

Przebieg zabiegu

Wiele osób zastanawia się, na czym polega hialuronidaza w Poznaniu na Jeżycach. Zabieg zaczyna się od przeprowadzenia konsultacji. Jest to etap niezbędny przez wykonaniem zabiegu. W wyjątkowych przypadkach, gdy występuje konieczność pilnego i bezwzględnego podania hialuronidazy, nie wykonuje się próby alergicznej. Tego typu sytuacja rodzi możliwość wystąpienia martwicy skóry. 

W większości przypadków jest czas na przeprowadzenie próby uczuleniowej. Wtedy w okolice przedramienia podaje się niewielką ilość enzymu, a następnie obserwuje pod kątem wystąpienia niepożądanych reakcji – miejscowych lub ogólnoustrojowych. Wyjątkowo narażeni na pojawienie się reakcji alergicznych, są klienci uczuleni na jad owadów błonkoskrzydłych. Sam zabieg trwa kilkanaście minut. 

Podanie hialuronidazy polega na ostrzykiwaniu konkretnego obszaru skóry, do tego wykorzystuje się cieniutką igłę. Podanie preparatu powoduje degradację uprzednio wstrzykniętego kwasu hialuronowego, a także w niewielkim stopniu kwasu występującego fizjologicznie w organizmie. Przy mniej pilnych wskazaniach, jednorazowo należy stosować niewielką objętość hialuronidazy. Enzym podawany jest w te same miejsca, w które wcześniej zaaplikowany został kwas hialuronowy.

Hialuronidaza – bezpieczeństwo i powikłania

Hialuronidaza to enzym, który jest często stosowany w procedurach medycznych i estetycznych do rozpuszczania kwasu hialuronowego – substancji naturalnie występującej w organizmie i często używanej jako wypełniacz skórny. Bezpieczeństwo stosowania hialuronidazy jest na ogół wysokie, a większość powikłań związanych z jej użytkowaniem jest łagodna i tymczasowa. Zabieg wprowadzenia enzymu nie stanowi zagrożenia pod warunkiem, że za cały proces odpowiedzialna jest doświadczona osoba. Niewłaściwe jej użycie może wywołać skutki uboczne. W przypadku hialuronidazy, jak każdej ingerencji w organizm, istnieje pewne ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń. Najbardziej niebezpiecznym przeciwwskazaniem do zastosowania enzymu, jest występowanie alergii. Niekiedy pojawią się inne niepożądane powikłania:

  • niedociśnienie, 
  • występowanie drgawek,
  • zawroty głowy, 
  • dreszcze, 
  • nudności,
  • wymioty.   

Hialuronidaza degraduje kwas hialuronowy, co zwiększa przepuszczalność tkanki łącznej, a także zmniejsza lepkość płynów ustrojowych. W konsekwencji drobnoustroje, toksyny i wstrzyknięte płyny rozprzestrzeniają się znacznie łatwiej. W skrajnych przypadkach stosuje się duże dawki hialuronidazy, wtedy istotny jest czas. Natomiast przy korekcie grudek czy występowaniu asymetrii – drobne wskazania, korzysta się z małych ilości enzymu. 

Pierwsze efekty zaaplikowania enzymu widoczne są momentalnie. Niestety nie są dobrze widoczne, ponieważ zabieg generuje obrzęk utrzymujący się przez kilka kolejnych godzin. Ocena ostatecznego efektu może nastąpić dopiero po 72 godzinach, gdyż taki jest czas działania  hialuronidazy. Następnie po upływie około 2 tygodni pacjent powinien pojawić się na wizycie, na której specjalista oceni efekty i podejmie decyzje o ewentualnym podaniu kolejnej dawki.

Wskazania

Najczęstsze wskazania do przeprowadzenia hialuronidazy w przypadku medycyny estetycznej dotyczą zazwyczaj rozpuszczenia niewłaściwie dobranego wypełniacza lub powikłań po podaniu kwasu hialuronowego. Dodatkowo, przeprowadzenie tego zabiegu zaleca się w przypadku:

  • zaburzeń widzenia,
  • podania zbyt dużej ilości wypełniacza z kwasem hialuronowym;
  • zagrażającej martwicy skóry i tkanki podskórnej wynikającej z podania kwasu hialuronowego;
  • wystąpienia nietolerancji organizmu na podany kwas hialuronowy;
  • gwałtownej reakcji alergicznej;
  • wystąpieniu ziarniniaków;
  • asymetrii;
  • powstawania tzw. „biofilmu”;
  • niepożądanego przemieszczenia się wypełniacza;
  • utrzymującego się obrzęku w wyniku zatrzymania wody w okolicy aplikacji wypełniacza;
  • pojawienia się grudek i nierówności spowodowanych zbyt płytkim, wcześniejszym  podaniem kwasu hialuronowego.

Usunięcie powiększania ust – efekty

W zależności od indywidualnego podejścia czasem potrzeba dwóch zabiegów, aby osiągnąć zamierzony rezultat. To znaczy, że jeden zabieg może nie być wystarczający, aby całkowicie usunąć kwas hialuronowy. Jeżeli efekt jest satysfakcjonujący po pierwszym zabiegu, nie ma potrzeby powtarzania procedury. Rezultaty, które można uzyskać po hialuronidazie to:

  • rozkład kwasu hialuronowego z organizmu,
  • odwrócenie efektów wypełnienia kwasem,
  • usunięcie grudek czy migracji kwasu hialuronowego.

Zastanawiasz się, ile czasu utrzymuje się hialuronidaza w Poznaniu na Jeżycach? Enzym ten jest jednak szybko usuwany z organizmu i zazwyczaj znika w ciągu 72 h od podania.

Przeciwwskazania

Mimo że działanie hialuronidazy jest niezwykle przydatne w medycynie estetycznej, a także w leczeniu różnych schorzeń, to jednak nie każdy może być poddany terapii z jej udziałem. W skrajnych przypadkach, jak zagrożenie martwicą skóry i/lub tkanki podskórnej, wystąpienie ślepoty czy gwałtowna reakcja alergiczna, jedynym przeciwwskazaniem jest brak zgody na działanie lekarskie.

Przy mniej skrajnych przypadkach przeciwwskazania obejmują: 

  • źle kontrolowane choroby przewlekłe np. nadciśnienie tętnicze;
  • ciążę i okres karmienia piersią;
  • alergie na enzym;
  • okres zaostrzenia chorób autoimmunologicznych;
  • aktywne infekcje, zarówno ogólnoustrojowe, jak i miejscowe;
  • aktywną chorobę nowotworową.

Hialuronidaza w Poznaniu na Jeżycach nie powinna być też stosowana u osób z infekcjami skórnymi, niewydolnością nerek, a także podczas leczenia salicylanami i przy stosowaniu leków przeciwzakrzepowych. Wszystkie powyższe sytuacje mogą wywołać skutki uboczne, a nawet zagrażać życiu klienta. Dlatego zawsze przed zastosowaniem hialuronidazy powinno się skonsultować z doświadczonym kosmetologiem.

Usunięcie powiększania ust – przygotowanie do zabieg

Jak już wiesz, hialuronidaza w Poznaniu na Jeżycach to specjalistyczna procedura, która rozkłada kwas hialuronowy stosowany m.in. w zabiegach medycyny estetycznej, takich jak powiększanie ust czy korekcja zmarszczek. Przygotowanie do zabiegu jest proste. Pierwszym krokiem, jak już wspomnieliśmy, jest konsultacja ze specjalistą i wizyta kontrolna. Przed rozpoczęciem procedury na skórę nakłada się znieczulenie miejscowe w formie kremu. Ogólnie rzecz biorąc, usunięcie powiększania ust jest szybkie, bezpieczne i skuteczne. Na miejscu mogą wystąpić drobne zaczerwienienia, które zwykle znikają w ciągu kilku godzin.

Hialuronidaza w Poznaniu na Jeżycach – zalecenia pozabiegowe

Choć enzym podawany jest w niewielkiej ilości za pomocą cienkiej igły, to jednak po zabiegu mogą wystąpić odczucia podobne do tych podczas aplikacji kwasu hialuronowego, a nawet w skrajnych przypadkach ostra reakcja alergiczna. Po iniekcji należy stosować się do zaleceń naszego specjalisty. Ważne jest, aby po zabiegu nie poddawać się ekspozycji na słońce oraz unikać wysiłku fizycznego i kąpieli. Na usta nie wolno nakładać żadnych kosmetyków. Nie zaleca się spożywać alkoholu przez kilka dni po przeprowadzeniu hialuronidazy. Z wykonaniem zabiegów takich jak powiększanie ust oraz uzupełnienie kwasu hialuronowego warto wstrzymać się do całkowitego wygojenia twarzy. Ten czas zazwyczaj wynosi około 2 – 3 tygodnie.

Zabieg hialuronidazy na Jeżycach - cena

Hialuronidaza to procedura o wysokiej skuteczności, która potrafi poprawić efekty niepożądane po zabiegach z użyciem kwasu hialuronowego. Koszt tego zabiegu jest bardzo atrakcyjny i dostosowany do potrzeb klientów. W naszym salonie cenimy satysfakcję klienta i dokładną pracę, dlatego staramy się, aby koszt naszych usług był konkurencyjny na rynku. Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z naszym salonem lub sprawdzić w naszym cenniku koszt tego zabiegu, ponieważ cena może delikatnie różnić się w zależności potrzeb konkretnej osoby. Jedno jest pewne – w naszym salonie zapewniamy profesjonalizm, doświadczenie i wysoką jakość usług, a jego koszt jest w pełni uzasadniony jakością i efektami, które nasza ekipa może zagwarantować. 

Chcesz pozbyć się nadmiernej ilości kwasu hialuronowego lub zlikwidować obrzęk, który jest efektem zbyt silnego związania wody w miejscu podania wypełniacza? Koniecznie skontaktuj się z naszym salonem Aura. Hialuronidaza w Poznaniu na Jeżycach to skuteczna metoda na rozwiązanie tych problemów. Za pomocą enzymu szybko i efektywnie usuniemy kwas hialuronowy, umożliwiając tym samym eliminację niepożądanych efektów po wypełniaczu. Zapraszamy także na inne zabiegi, w tym modelowanie ust na płasko.