Rewitalizacja oka

Umów się przez Booksy

Skóra w okolicach oczu jest wyjątkowo delikatna i cienka, grubość wynosi zaledwie około 0,5 cm. Charakteryzuje się dosyć małą ilością gruczołów łojowych. Dodatkowo tkanka podskórna w tej okolicy jest słabo rozwinięta. Wszystko w połączeniu powoduje stosunkowo szybkie wiotczenie skóry, zmianę kolorytu, a także wczesne pojawienie się zmarszczek, zasinień i skłonności do opuchnięcia.

Zwiotczała i przebarwiona skóra pod oczami daje u osoby efekt wiecznego zmęczenia lub smutku wypisanego na twarzy. Na szczęście aktualny rozwój medycyny estetycznej przyczynił się do tego, że pacjent ma do wyboru szeroki wachlarz małoinwazyjnych zabiegów, po których okolice oczu prezentują się znacznie lepiej.

Metody rewitalizacji skóry dostępne w naszym salonie, powodują jej wzmocnienie, pogrubienie i napięcie. W dodatku minimalizują zasinienie i cienie pod oczami, a także zmniejszają obrzęk i występowanie worów pod oczami. Po serii zabiegów wyraźnie widać poprawę jakości naskórka i likwidację drobnych przebarwień skóry.

Ze względu na różny skład preparatów wykorzystywanych przy rewitalizacji oka mechanizm działania poszczególnych zabiegów jest nieco inny. Jednak w większości poprzez przemodelowanie budowy włókien kolagenowych oraz regenerację naskórka, skupiają się na ujędrnieniu i poprawie napięcia skóry. W tym procesie istotne jest nie tylko stymulowanie produkcji kolagenu, ale również ukrwienie skóry pod oczami.

Nie wszystkie zabiegi i preparaty mogą być stosowane w okolicy oczu. Jest to wynikiem jej wrażliwości i małej skłonności do rewitalizacji. Każda ingerencje w tym obszarze twarzy powinna być przemyślana, głównie ze względu na łatwość występowania obrzęków czy przeróżnych uszkodzeń skóry.

Wskazania - rewitalizacji oka?

Na rewitalizację okolic oczu może zdecydować się dosłownie każdy. W szczególności zabieg polecany jest osobom, które mają:

  • zasinienia wokół oczu,
  • cienie pod oczami,
  • worki pod oczami,
  • zmarszczki mimiczne w okolicy oczy tzw. „kurze łapki”,
  • zmarszczki mimiczne na dolnej powiece,
  • cienką i/lub zwiotczałą skórę powiek,
  • ciemne podkówki.

Rewitalizacja jest szczególnie wskazana dla osób w dużym stopniu narażonych na wpływ negatywnych czynników, w tym: palenie tytoniu (czynne lub bierne), alkohol, zanieczyszczone powietrze, stres, mała ilość snu, niewłaściwa dieta czy nadmierna ekspozycja na światło słoneczne.

Rewitalizacja oka – efekty

Pierwsze zauważalne efekty zabiegu zależą od wybranej metody. Przy rewitalizacji skóry mezoterapią igłową w okolicach oczu, efekty powinny pojawić się po serii 4-6 zabiegów. Natomiast w przypadku toksyny botulinowej po upływie około 1-2 tygodni, kwas hialuronowy działa szybciej, bo natychmiast. Widoczna rewitalizacja skóry utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy, w zależności od wybranej metody.

Jakie zabiegi?

Przy rewitalizacji okolic oczu wykorzystuje się wiele metod. Do najskuteczniejszych  należą:

LUMI EYES

Lumi Eyes to nowoczesny stymulator tkankowy, który jest dedykowany do zabiegów mezoterapii okolic oczu i doliny łez. Powinny z niego skorzystać osoby, które zmagają się z

NUCLEOFILL SOFT EYES

Nucleofill to popularna seria preparatów stosowana do głębokiej odnowy oraz biorestrukturyzacji skóry. Proces opiera się na działaniu antyoksydacyjnym i liftingu.

SUNEKOS 200

Sunekos 200 w kilku słowach? Unikalne, innowacyjne i opatentowane połączenie kwasu hialuronowego i aminokwasów, które odpowiadają za stymulowanie regeneracji macierzy pozakomórkowej skóry.

GEO EYES II

Stymulator tkankowy GEO EYES II, dzięki zawartym w nim polinukleotydom pozwala na rekonstrukcje włókien kolagenowych, elastyny, a także na stymulację odbudowy tkanek.