Zależy Ci na przywróceniu harmonii twarzy i odzyskaniu młodego wyglądu? W takim przypadku warto postawić na zabieg liftingu i modelowania – wolumetria twarzy. Obecna technologia i metody pozwalają odmłodzić twarz bez używania skalpela.
Szybki, bezpieczny i nieinwazyjny zabieg pozwala odbudować owal twarzy. Polega na uzupełnieniu objętości lub powiększeniu tych okolic twarzy, na których upływ czasu odbił się w największym stopniu. Wraz z upływem lat dochodzi do procesu starzenia skóry, któremu towarzyszy szereg skutków ubocznych:
- stopniowy zanik podskórnej tkanki tłuszczowej, chrzęstnej i kostnej na twarzy;
- zmniejsza się objętość i elastyczność tkanki mięśniowej.
W rezultacie niepożądanych zmian twarz traci młodzieńczy wygląd, a rysy twarzy stają się ostrzejsze. Aby odwrócić ten proces, warto skorzystać z zabiegu modelowania twarzy, jednymi z dostępnych rozwiązań są: kwas hialuronowy, nici hialuronowe, nici Pdo lub Aptos.
Opis zabiegu
Wolumetria twarzy wykorzystująca kwas hialuronowy polega na zaaplikowaniu preparatu w określone obszary twarzy. W naszym salonie każdy zabieg poprzedza konsultacja, dlatego cały proces ma spersonalizowany charakter. Dzięki czemu osiągnięte efekty odpowiadają oczekiwaniom pacjentów. Preparaty stosowane przez nasze specjalistki charakteryzują się najwyższą jakością (Juvederm) – usieciowany kwas hialuronowy z certyfikatem FDA. Wysoka jakość stosowanych preparatów pozwala osiągnąć zniewalające zmiany w obrębie rysów twarzy.
- skorygowanie linii żuchwy
- wyrównanie ubytków objętości twarzy w innych częściach
- zwiększenie objętości policzków i wymodelowanie ich kształtu
- uniesienie opadających policzków, co jednocześnie umożliwia zredukowanie widoczności tzw. „chomików” oraz bruzd nosowo–wargowych czy linii marionetki
- modelowanie wielkości i kształtu brody
Ile czasu zajmuje modelowanie twarzy kwasem hialuronowym? Ze względu na charakter zabiegu, może trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Wolumetria twarzy polega na wprowadzeniu pod skórę preparatu wzbogaconego o znieczulającą lidokainę. Dzięki zastosowaniu znieczulenia iniekcja jest bezbolesna, pacjentowi może towarzyszyć uczucie rozpierania.
Po zabiegu w okolicach ostrzykniętych okolic twarzy, może pojawić się delikatne zaczerwienienie i obrzęk, które ustąpią samoistnie. Po przeprowadzonym zabiegu może pojawić się obrzęk i siniaki. Efekt finalny oceniamy po upływie 3-4 tygodni.
Modelowanie policzków kwasem hialuronowym
Skuteczną metodą poprawy owalu twarzy są zabiegi medycyny estetycznej, w tym wolumetria twarzy. Starzenie się skóry twarzy niesie ze sobą szereg konsekwencji np. utrata owalu twarzy czy pojawienie się tzw. „chomików” i zapadniętych policzków. Niestety domowe metody przeciwdziałania – kremy ujędrniające, nie hamują procesu wiotczenia tkanek miękkich i zaburzenia owalu twarzy, co jest zauważalne w wyglądzie. Wolumetria sprowadza się do przywrócenia położenia policzków, a także wypełnienia ich objętości. W konsekwencji twarz odzyskuje młody i harmonijny wygląd – zredukowane są „chomiki” i bruzdy, a owal twarzy zostaje przywrócony.
Czy przy wolumetrii twarzy wykorzystywany jest skalpel? Nie, preparat zostaje wprowadzony przy pomocny drobnego nakłucia kaniulą. Kwas hialuronowy jest pod postacią plastycznego żelu, przez co staje się doskonałym wypełniaczem ubytków tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy. W konsekwencji zapewnia bardzo naturalny efekt i głębokie nawilżenie skóry. Efekty zabiegu zauważalne są natychmiast i mogą utrzymywać się od 6 do 12 miesięcy. Usieciowany kwas hialuronowy wyjątkowo często stosowany jest przy wolumetrii policzków, gdzie redukuje widoczność „chomików” oraz bruzd nosowo–wargowych. Niekiedy podawany jest w okolice żuchwy, gdzie uwidacznia lub tworzy wcięcie owalu oddzielające podbródek od opadających policzków.
Efekty wolumetrii twarzy
Celem zabiegów wolumetrycznych jest uzupełnienie objętości twarzy związanych z upływem czasu lub wyjątkowym układem anatomicznym ubytków tkanki podskórnej. Wraz z wiekiem tkanka podskórna stopniowo zanika, co po czasie jest widoczne i wiąże się z niekorzystnym wpływem na wygląd twarzy. W dodatku skóra traci na elastyczności, prowadzi do tworzenia się na twarzy niechcianych fałd i bruzd.
Wolumetria pozwala:
- przywrócić naturalny owal twarzy,
- wygładzać zmarszczki i bruzdy,
- zapewnić skórze większą elastyczność.
Wskazania
Popularność wolumetrii twarzy wynika z jej bezpieczeństwa, skuteczności, oraz szerokiego zastosowania. Ten zabieg stosuje się przy:
- wiotkiej i mało elastycznej skórze na twarzy,
- opadających brwiach i kącikach oka,
- zniekształconym owalu twarzy,
- opadającym kąciku ust,
- występowaniu tzw. „chomików”,
- opadających policzkach.
Przeciwwskazania
Przy wolumetrii twarzy podobnie, jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej występują pewne przeciwwskazania. Modelowania twarzy przy użyciu wcześniej wymienionych metod nie zaleca się w przypadku:
- ciąży oraz karmienie piersią,
- stanów zapalnych skóry,
- chorób nowotworowych,
- chorób autoimmunologicznych,
- skłonności do powstawania blizn przerostowych,
- nadwrażliwości na kwas hialuronowy.