Wolumetria twarzy

Umów się przez Booksy

Wolumetria twarzy w Poznaniu

Z upływem czasu owal twarzy traci swoją pierwotną formę, a jedną z przyczyn tego stanu jest przemieszczanie się tkanki tłuszczowej z policzków w dół. Skutkuje to utratą objętości twarzy, co sprawia, że wygląda ona na starszą. Skóra staje się również mniej elastyczna i wiotka. Ten efekt może być dla niektórych osób przyczyną kompleksów. 

Zależy Ci na przywróceniu harmonii twarzy i odzyskaniu młodego wyglądu? Zastanawiasz się, jak efektywnie zniwelować symptomy starzenia się skóry, takie jak zmarszczki, opadające policzki czy brak blasku cery? Nie chcesz poddawać się ingerencji chirurgicznej? W takim przypadku warto postawić na zabieg liftingu i modelowania – wolumetria twarzy. Obecna technologia i metody pozwalają odmłodzić twarz bez używania skalpela. 

Szybki, bezpieczny i nieinwazyjny zabieg pozwala odbudować owal twarzy. Polega na uzupełnieniu objętości lub powiększeniu tych okolic twarzy, na których upływ czasu odbił się w największym stopniu. Wraz z upływem lat dochodzi do procesu starzenia skóry, któremu towarzyszy szereg skutków ubocznych:

 • stopniowy zanik podskórnej tkanki tłuszczowej, chrzęstnej i kostnej na twarzy;
 • zmniejsza się objętość i elastyczność tkanki mięśniowej.

W rezultacie niepożądanych zmian twarz traci młodzieńczy wygląd, a rysy twarzy stają się ostrzejsze. Pojawiają się zapadnięte policzki, utrata objętości twarzy, a także opadająca skóra. Na szczęście medycyna estetyczna proponuje bezpieczne oraz skuteczne metody, które pozwalają na eliminację tych problemów. Aby odwrócić ten proces, warto skorzystać z zabiegu modelowania twarzy, jednymi z dostępnych rozwiązań są: kwas hialuronowy, stymulatory tkankowe, nici hialuronowe, nici Pdo lub Aptos.

Opis zabiegu

Wolumetria twarzy wykorzystująca kwas hialuronowy polega na zaaplikowaniu preparatu w określone obszary twarzy. W naszym salonie każdy zabieg poprzedza konsultacja, dlatego cały proces ma spersonalizowany charakter. Dzięki czemu osiągnięte efekty odpowiadają oczekiwaniom klientów. Preparaty stosowane przez nasze specjalistki charakteryzują się najwyższą jakością (Juvederm) – usieciowany kwas hialuronowy z certyfikatem FDA. Wysoka jakość stosowanych preparatów pozwala osiągnąć zniewalające zmiany w obrębie rysów twarzy.

 • skorygowanie linii żuchwy 
 • wyrównanie ubytków objętości twarzy w innych częściach
 • zwiększenie objętości policzków i wymodelowanie ich kształtu
 • uniesienie opadających policzków, co jednocześnie umożliwia zredukowanie widoczności tzw. „chomików” oraz bruzd nosowo–wargowych czy linii marionetki
 • modelowanie wielkości i kształtu brody.

Jak już wspomnieliśmy, zabieg wolumetrii przeprowadzony punktowo w konkretnych miejscach pozwala wypełnić ubytki i zwiększyć objętość bez wrażenia przerysowania. Zastosowanie kwasu hialuronowego w porównaniu do typowych wypełniaczy, ma zadanie skorygować owal twarzy. Możliwa jest także redukcja zmarszczek pojawiających się na skutek starzenia. Ilość i miejsce wstrzyknięcia zależy od indywidualnych potrzeb klienta.

Ile czasu zajmuje modelowanie twarzy kwasem hialuronowym? Ze względu na charakter zabiegu, może trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Wolumetria twarzy polega na wprowadzeniu pod skórę preparatu wzbogaconego o znieczulającą lidokainę. Dzięki zastosowaniu znieczulenia iniekcja jest bezbolesna, klientowi może towarzyszyć uczucie rozpierania.  

Po zabiegu w okolicach ostrzykniętych okolic twarzy może pojawić się delikatne zaczerwienienie i obrzęk, które ustąpią samoistnie. Po przeprowadzonym zabiegu może pojawić się obrzęk i siniaki. Efekt finalny oceniamy po upływie 3-4 tygodni.

Modelowanie policzków kwasem hialuronowym

Skuteczną metodą poprawy owalu twarzy są zabiegi medycyny estetycznej, w tym wolumetria twarzy. Starzenie się skóry twarzy niesie ze sobą szereg konsekwencji np. utrata owalu twarzy czy pojawienie się tzw. „chomików” i zapadniętych policzków. Niestety domowe metody przeciwdziałania – kremy ujędrniające, nie hamują procesu wiotczenia tkanek miękkich i zaburzenia owalu twarzy, co jest zauważalne w wyglądzie. Wolumetria sprowadza się do przywrócenia położenia policzków, a także wypełnienia ich objętości. W konsekwencji twarz odzyskuje młody i harmonijny wygląd – zredukowane są „chomiki” i bruzdy, a owal twarzy zostaje przywrócony. 

Czy przy wolumetrii twarzy wykorzystywany jest skalpel? Nie, preparat zostaje wprowadzony przy pomocny drobnego nakłucia kaniulą. Kwas hialuronowy jest pod postacią plastycznego żelu, przez co staje się doskonałym wypełniaczem ubytków tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy. W konsekwencji zapewnia bardzo naturalny efekt i głębokie nawilżenie skóry. Efekty zabiegu zauważalne są natychmiast i mogą utrzymywać się od 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie zabieg modelowania twarzy można powtórzyć. Usieciowany kwas hialuronowy wyjątkowo często stosowany jest przy wolumetrii policzków, gdzie redukuje widoczność „chomików” oraz bruzd nosowo–wargowych. Niekiedy podawany jest w okolice żuchwy, gdzie uwidacznia lub tworzy wcięcie owalu oddzielające podbródek od opadających policzków.

Jak wygląda zabieg wolumetryczny?

Nie wiesz, na czym zabieg polega? Iniekcja z wykorzystaniem usieciowanego kwasu hialuronowego odbywa się pod znieczuleniem miejscowym na obszar poddawany procedurze. Preparat podawany jest za pomocą cieniutko zakończonej igły wprowadzanej w głąb skóry. Substancję wypełniającą aplikuje się w miejsca, gdzie ubytek tkanki tłuszczowej jest najbardziej widoczny. Ilość preparatu wstrzykiwanego w tkankę jest niewielka, a zawarty w nim kwas hialuronowy wiąże wodę, co powoduje nadanie odpowiedniej objętości skórze. W zależności od rodzaju zastosowanego preparatu i wskazań kwas hialuronowy podawany jest w głębokie warstwy skóry lub płytkie.

Jak się przygotować do wolumetrii twarzy?

Wolumetria twarzy to jeden z popularniejszych zabiegów, który ma na celu nadanie twarzy odpowiedniej objętości i kształtu poprzez aplikację preparatu zawierającego kwas hialuronowy. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie. Na co najmniej 24 godziny przed planowaną wizytą nie wolno spożywać alkoholu, ponieważ może on spowodować rozszerzenie i pękanie naczynek. Należy także pamiętać o odpowiednim nawodnieniu skóry i unikaniu ekspozycji na słońce. Wszystkie te kroki pomogą zapewnić, że zabieg wolumetrii kwasem hialuronowym w naszym salonie przebiegnie bez komplikacji i przyniesie satysfakcjonujące rezultaty.

Efekty wolumetrii twarzy

Celem zabiegów wolumetrycznych jest uzupełnienie objętości twarzy związanych z upływem czasu lub wyjątkowym układem anatomicznym ubytków tkanki podskórnej. Ma także za zadanie przywrócenie odpowiedniej elastyczności i wypełnienie zmarszczek. Wraz z wiekiem tkanka podskórna stopniowo zanika, co po czasie jest widoczne i wiąże się z niekorzystnym wpływem na wygląd twarzy. W dodatku skóra traci na elastyczności, prowadzi do tworzenia się na twarzy niechcianych fałd i bruzd. Na pierwsze efekty nie musisz zbyt długo czekać, gdyż są one widoczne natychmiast. Z kolei pełny efekt zabiegu jest zazwyczaj widoczny po około 2-3 miesiącach. Czas utrzymywania zależeć będzie od indywidualnych predyspozycji klienta, stosowanych preparatów oraz techniki wykonania zabiegu wolumetrii twarzy. 

Wolumetria pozwala:

 • przywrócić naturalny owal twarzy,
 • wygładzać zmarszczki i bruzdy,
 • zapewnić skórze większą elastyczność,
 • poprawić jędrność skóry twarzy i jej napięcie,
 • zlikwidować nieestetyczne zagłębienia,
 • zredukować cienie pod oczami,
 • na uwydatnienie kości policzkowych,
 • unieść opadające policzki,
 • poprawić linię żuchwy,
 • zmienić kształt nosa,
 • zachować harmonijny wygląd twarzy,
 • poprawić nawilżenie skóry twarzy,
 • na modelowanie brody.

Wskazania

Popularność wolumetrii twarzy wynika z jej bezpieczeństwa, skuteczności, oraz szerokiego zastosowania. Zabieg jest polecany przede wszystkim dla osób, które zauważyły u siebie pierwsze oznaki procesu starzenia. Wolumetria twarzy w Poznaniu jest jednak odpowiednia również dla młodszych osób, które chcą poprawić rysy twarzy, np. uwydatnić kości policzkowe czy zwiększyć objętość ust. Ten zabieg stosuje się przy:

 • wiotkiej i mało elastycznej skórze na twarzy,
 • opadających brwiach i kącikach oka,
 • zniekształconym owalu twarzy,
 • problemach z cieniami pod oczami,
 • zbyt szczupłej twarzy, przez co buzia wydaje się starsza,
 • opadającym kąciku ust,
 • występowaniu tzw. „chomików”,
 • opadających policzkach.

Przeciwwskazania

Przy wolumetrii twarzy podobnie, jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej występują pewne przeciwwskazania. Modelowania twarzy przy użyciu wcześniej wymienionych metod nie zaleca się w przypadku: 

 • ciąży oraz karmienia piersią,
 • stanów zapalnych skóry w miejscach wykonywania zabiegu,
 • chorób nowotworowych, 
 • chorób autoimmunologicznych,
 • bielactwa,
 • cukrzycy,
 • aktywne infekcje wirusowe,
 • skłonności do powstawania blizn przerostowych,
 • nadwrażliwości na kwas hialuronowy.

Wszystkie istotne kwestie zostaną omówione podczas wywiadu z kosmetologiem.

Jak dbać o skórę po zabiegu wolumetrii twarzy?

Po zabiegu wolumetrii twarzy, odpowiednia pielęgnacja skóry jest niezwykle ważna dla zachowania uzyskanych rezultatów i zapewnienia najlepszego procesu gojenia. Należy zacząć od unikania bezpośredniego kontaktu ze słońcem przez co najmniej tydzień po zabiegu, ponieważ skóra będzie bardziej wrażliwa i narażona na oparzenia. W tym okresie skórę należy chronić kremami z wysokim filtrem SPF, zwłaszcza w słoneczne dni. Warto pamiętać również o odpowiednim nawilżaniu skóry, które pomoże jej szybko wrócić do zdrowia. Unikaj stosowania kosmetyków na bazie alkoholu, które mogą przesuszać skórę czy stymulować procesy zapalne, dzięki czemu gojenie stanie się łagodniejsze. Regularne stosowanie kremów z retinolem może przyspieszyć regenerację skóry po zabiegu. Zaleca się także niepoddawanie zabiegom w solarium, unikanie saun oraz stosowania gorących kąpieli.

Czy zabieg wolumetrii twarzy jest bezpieczny?

Wiele osób zastanawia się, czy wolumetria twarzy w Poznaniu na Jeżycach jest bezpieczna. Warto więc w tym miejscu zaznaczyć, że jak każdy zabieg medycyny estetycznej, tego typu modelowanie twarzy zaliczane jest do procedur iniekcyjnych. Oznacza to, że podczas procedury przerywana jest ciągłość naskórka. Do skóry podawane są bowiem certyfikowane preparaty, które co prawda są oparte o naturalnie występujący w skórze kwas hialuronowy, ale jest to ingerencja w tkanki. Dlatego tak ważne jest, by wolumetrię twarzy wykonywał wykwalifikowany kosmetolog. Wówczas niepowodzenie zabiegu i wystąpienie powikłań są niemal zerowe. Po wykonaniu możesz już następnego dnia wrócić do codziennego funkcjonowania i swoich obowiązków. Jak już wspomnieliśmy, w miejscach, które zostały ostrzyknięte kwasem hialuronowym, mogą pojawić się zaczerwienienia. Może też wystąpić lekki obrzęk i ból, ale objawy te znikają zazwyczaj w ciągu 2-3 dni.

Ile kosztuje zabieg wolumetrii twarzy w Poznaniu na Jeżycach?

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje zabieg wolumetrii twarzy za pomocą kwasu hialuronowego, to warto zajrzeć do naszego cennika, ponieważ wiele czynników może wpływać na ostateczną cenę. Koszt zabiegu wolumetrii twarzy w Poznaniu na Jeżycach zależy od użytych preparatów oraz obszaru, który ma być poddany procedurze. W salonie Aura cena może wynosić około 400 zł. Ostateczna kwota będzie zależeć jednak od stopnia skomplikowania zabiegu oraz indywidualnych potrzeb klienta. Możesz także skontaktować się z naszymi specjalistami, aby uzyskać dokładne informacje na temat cen. Warto jednak pamiętać, że wolumetria twarzy kwasem hialuronowym bez użycia skalpela to inwestycja w skórę, która pozwoli Ci zachować młodość na dłużej.

Dla kogo przeznaczona jest wolumetria twarzy?

Na zabieg poprawy owalu twarzy w naszym salonie Aura decydują się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni, którzy chcą jak najdłużej zachować młody wygląd, uzyskać naturalny efekt odmłodzenia i lifting twarzy. Jak już wspomnieliśmy, zabieg modelowania przeprowadzany przy użyciu preparatu na bazie kwasu hialuronowego, podobnie jak mezoterapia w Poznaniu, jest zalecany dla osób w każdym wieku. Warto jednak pamiętać, że zabieg należy skonsultować z naszym kosmetologiem. Jeśli jesteś zainteresowany wolumetrią twarzy, koniecznie skontaktuj się z naszym salonem i umów się na wizytę. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego klienta, dokładną diagnostykę oraz opiekę.