Opis zabiegu
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego z roku na rok zyskuje na znaczeniu. Jest to spowodowane dużą popularnością samego zabiegu, który gwarantuje klientowi wiele korzyści.
Jeżeli trzymać się merytorycznej wiedzy, to makijaż permanentny jest pewnego rodzaju tatuażem. Jednak jest jedna bardzo ważna różnica. Tatuaż wykonywany jest na całe życie, natomiast makijaż permanentny na znacznie krótszy okres, warunkowany przez wiele czynników. Usuwanie makijażu permanentnego jest prostszym zabiegiem, ponieważ tusz nie jest tak głęboko wprowadzany jak w przypadku tatuażu.Do zabiegów wykorzystywany jest wysokiej mocy laser Q switch Nd:YAG. Czas potrzebny na zadowalające usunięcie makijażu permanentnego jest uzależniony od kilku czynników – w tym powierzchni czy koloru.
Pielęgnacja skóry po zabiegu
Pojawienie się strupów lub widocznych uszkodzeń skóry jest naturalnym skutkiem ubocznym. Powinny one ustąpić w ciągu 1-4 tygodni od przeprowadzenia pierwszego zabiegu. Kolejne wizyty nie powinny odbywać się nie wcześniej, niż 6 tygodni od zabiegu.
Świeżo po usunięciu makijażu permanentnego pojawi się delikatne uczucie poparzenia słonecznego, które powinno utrzymywać się między 2, a 24 godzinami. Kolejną naturalną rzeczą, jest obrzęk i zaczerwienienie , które może utrzymywać się przez około 3 dni.
Do momentu ustąpienia opuchlizny i zaczerwienia powinno się unikać:
- nakładanie specjalnych preparatów przyśpieszających regenerację skóry
- pływania, zwłaszcza w basenach sztucznych zawierających substancje chemiczne
- gorących kąpieli w wannie, wizyty w jacuzzi czy saunie
- czynności, które nasilają pocenie się lub podnoszą temperaturę ciała
- wystawiania na słońce lub opalanie skóry po zabiegu. Należy nałożyć na skórę kosmetyk z filtrem SPF 45 lub wyższym, aby zapobiec zmianie kolorytu skóry
- intensywnego szorowania oraz używania kosmetyków złuszczających na obszarze zabiegu
- unikać sportu przez okres 24-48 godzin
Przeciwwskazania
Wszystkie przytoczone poniżej przytoczone przeciwwskazania mogą negatywnie wpływać na sam zabieg i proces gojenia, a w efekcie czego na efekt finalny.
- Infekcja bakteryjna lub wirusowa
- Stany zapalne skóry
- Ciąża i karmienie piersią
- Zaburzenia układu immunologicznego
- Izotretinoina (w ciągu ostatnich 6 miesiącach)
- Opalona skóra
- Zaburzenia gojenia
- Bielactwo, łuszczyca, AZS, opryszczka
- Fotodermatozy
- Nowotwory
- Epilepsja
- Choroby zakaźne
- Skłonność do powstawania blizn
- Leki przeciwzakrzepowe
- Uczulenie na lidnokaine (wyłącznie przy zabiegach wymagających znieczulenia)
- Stosowanie substancji światłouczulających (np. przyjmowanie leków fotouczulających, zioła, suplementy)
- Przyjmowanie izotretynoiny, tetracykliny
Pamiętaj, aby na około 10 dni przed zabiegiem nie stosować leków bądź preparatów rozrzedzających krew – aspiryna, ibuprofen, witamina E. Zabieg usuwania makijażu permanentnego można przeprowadzić nie wcześniej, niż 24 h po spożyciu alkoholu.