Modelowanie ust na płasko

Umów się przez Booksy

Modelowanie ust na Jeżycach

Usta to jeden z kluczowych atrybutów kobiecości i szeroko pojętego piękna. Pełne wargi, gładkie, dobrze nawilżone przyciągają uwagę i są marzeniem niejednej kobiety. Niektóre panie zdecydowanie wolą pełne, zmysłowe wargi, inne decydują się na bardziej subtelne i delikatne. Bez względu na preferencje, powiększanie ust w medycynie estetycznej jest zabiegiem, który pozwala oddać ich naturalny wygląd lub też podkreślić ich unikalny charakter. Niesamowicie popularny zabieg modelowania ust „na płasko” daje spektakularne, a co ważniejsze natychmiastowe efekty. Ten zabieg pozwala powiększyć objętość ust, podnieść opadające kąciki lub skorygować ich kształt. Wargi na płasko wyróżniają się kilkoma cechami. Oto najważniejsze z nich.

 • Z profilu usta nie wystają. Raczej wyglądają jak „wywinięte” na zewnątrz.
 • Łuk kupidyna ma kształt serca.
 • Użycie preparatu na bazie kwasu hialuronowego zapewnia wypełnienie, co dodatkowo podkreśla kształt ust.

Kwas hialuronowy jako naturalna substancja występuje w ludzkim organizmie. Dlatego jest bezpieczny i nie wywołuje alergii. Z wiekiem jednak ilość tej substancji w organizmie człowieka maleje, co przyczynia się do powstawania zmarszczek, suchości skóry, a także wielu innych problemów. Po podaniu kwasu hialuronowego wargi są miękkie i jędrne, a pełne usta poprawiają proporcje twarzy i pozwalają zyskać atrakcyjniejszy wygląd, a tym samym pewność siebie.

Zaletą tego zabiegu jest naturalny wygląd ust – bez efektu odstających i sztucznie wyglądających warg. Dodatkowo wypełnienie ust powoduje, że rysy twarzy stają się bardziej subtelne i kobiece.

Przygotowania do zabiegu

Modelowanie ust w Poznaniu na Jeżycach to zabieg estetyczny, który wymaga odpowiednich przygotowań. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie satysfakcjonujących efektów i minimalizacja potencjalnych powikłań. Ważne jest też, aby klient poinformował kosmetologa o wszystkich przyjmowanych lekach i suplementach, a także o swojej historii medycznej. Zastanawiasz się, jak zatem należy postępować przed zabiegiem modelowania ust kwasem hialuronowym na płasko? Oto nasze rekomendacje.

 • Na około 7 dni przed zabiegiem należy unikać przyjmowania leków: hamujących krzepnięcie krwi; niesteroidowych leków przeciwzapalnych (aspiryna, ibuprofen, naproksen, ketonal).
 • Przez kilka dni poprzedzających zabieg należy spożywać minimum 2 l wody dziennie. Dzięki temu kwas hialuronowy lepiej przyjmie.
 • W dniu zabiegu powinno się unikać dużych wahań temperatury.
 • Nie można spożywać alkoholu na 24 godziny przed zabiegiem.
 • Bezpośrednio przed zabiegiem powiększania ust należy również pamiętać o unikaniu wysiłku fizycznego, a także całkowitej rezygnacji z solarium i sauny.
 • Niewskazane jest palenie papierosów nie tylko na kilka dni przed procedurą, ale także w dniu wykonania zabiegu i po zabiegu powiększania.
 • Przed zabiegiem możesz przyjmować witaminę C lub rutynę, które doskonale sprawdzają się jako środki uszczelniające naczynia krwionośne.

Pamiętaj, że modelowanie ust na płasko to zabieg medycyny estetycznej, który w naszym salonie jest przeprowadzany przez wykwalifikowanego specjalistę. Po zabiegu udzielimy Ci także odpowiednich wskazówek dotyczących pielęgnacji ust, aby przyspieszyć proces gojenia i zapewnić najlepsze efekty powiększenia.

Przebieg zabiegu

Chcesz wiedzieć, jak wygląda zabieg powiększania ust? Modelowanie ust na płasko polega na podkreśleniu łuku kupidyna oraz precyzyjnym wymodelowaniu górnej wargi. Zniewalające efekty uzyskuje się za pomocą wstrzyknięcia kwasu hialuronowego. Z reguły dolna warga modelowana jest wąsko – daje symetryczne i pełne usta. Powiększenie ust na płasko charakteryzuje się aplikowaniem bardzo małych porcji kwasu hialuronowego, miejsce obok miejsca. Dzięki temu możliwe jest poprawienie proporcji twarzy, co wiąże się z uzyskaniem atrakcyjniejszego wyglądu. Nie powstają więc tzw. „kacze dzióbki”. Przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzane są konsultacje, których celem jest:

 • ustalenie oczekiwań względem wyglądu ust, 
 • wykluczenie wszelkich przeciwwskazań.

Bez wątpienia to istotny krok, ponieważ pozwala uniknąć wielu powikłań oraz ewentualnego rozczarowania finalnym wynikiem zabiegu. Warto również wiedzieć, że na zabieg powinniśmy udać się bez makijażu ust. Jeśli mamy na nich szminkę, błyszczyk lub balsam, należy je dokładnie zmyć.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu usta mogą być obrzęknięte i zaczerwienione. W niektórych przypadkach tam, gdzie wykonano nakłucie, mogą pojawić się niewielkie siniaki lub krwiaki. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność i delikatność, koniecznie należy stosować się do zaleceń kosmetologa. Zazwyczaj większość niepożądanych objawów ustępuje po upływie około 7 dni od wykonanego zabiegu. Przez ten okres usta będą bardziej wrażliwe na dotyk i ból. 

W procesie gojenia kluczowa jest higiena ust. Przede wszystkim nie należy wycierać ich ręcznikiem lub dotykać dłonią. W dodatku przez pewien okres powinno się unikać ich oblizywania i pocałunków. Należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego. Warto pamiętać, aby w ciągu pierwszych 48 godzin nie stosować żadnych kosmetyków w obrębie warg. Jeśli będziesz postępować zgodnie z naszymi radami i zaleceniami, wówczas rezultat z pewnością będzie dla Ciebie jak najbardziej satysfakcjonujący.

Ile trwa modelowanie ust w Poznaniu na Jeżycach?

Wiele osób zastanawia się, ile trwa zabieg modelowania ust w Poznaniu na Jeżycach. Czas trwania tego typu procedury może różnić się w zależności od wielu czynników. Z reguły cała procedura modelowania ust trwa około 1-1,5 godziny, przy czym samo wprowadzania kwasu hialuronowego zajmuje średnio 20 minut. W tym czasie specjalista dokładnie kształtuje usta, dodając im objętość lub korygując ich kształt, aby osiągnąć pożądany efekt. Po zabiegu klient może odczuwać w miejscu wkłucia lekki obrzęk i zaczerwienienie, które zazwyczaj ustępują po kilku dniach. Mimo iż zabieg wypełniania ust to proces wymagający czasu i precyzji, osiągnięte rezultaty mogą przynieść klientom ogromne zadowolenie, podkreślając ich naturalne piękno i dodając pewności siebie.

Ostateczny efekt zabiegu jest najczęściej widoczny dopiero po około 3-4 tygodniach. Najpierw musi zejść opuchlizna i zniknąć zaczerwienienie warg. Zazwyczaj po upływie około 7 dni klient cieszy się finalnym wyglądem ust.

Powiększanie ust – efekty

Chcesz wiedzieć, jak długo utrzymuje się rezultat powiększania ust? Efekty modelowania ust za pomocą kwasu hialuronowego widoczne są bezpośrednio po wykonanym zabiegu. Zdarza się czasami, że u niektórych osób rezultaty pojawiają się po upływie tygodnia. Jednak na finalny efekt należy poczekać około 3-4 tygodnie, po ustąpieniu obrzęku warg i zaczerwienia. W tym czasie kwas hialuronowy „ułoży się” w tkankach. Jeżeli klient pierwszy raz wypełnia usta, to zwykle efekt utrzymuje się maksymalnie do 6 miesięcy. Z tego powodu, że jednocześnie stabilizują się naturalne braki kwasu hialuronowego w organizmie. Przy każdym kolejnym zabiegu efekt utrzymuje się znacznie dłużej, od 6 do nawet 12 miesięcy. 

Klient musi być świadomy, że szybkość degradacji kwasu hialuronowego w organizmie jest indywidualna. Niekiedy przebiega bardzo szybko, a w innych sytuacjach trwa dłużej. Dlatego czas utrzymywania się efektów zależy od uwarunkowań genetycznych oraz stosowanej diety. Niezwykle istotny jest także tryb życia klienta. W dodatku niektóre zachowania mogą przyśpieszyć proces np. duża ekspozycja na słońce lub palenie papierosów.

Po zabiegu usta są większe, ale nieprzepełnione. Do zalet procedury zalicza się między innymi:

 • korektę asymetrii ust;
 • wyostrzenie łuku kupidyna,
 • lift kącików ust;
 • odmłodzenie twarzy;
 • trwałe nawilżenie ust;
 • wygładzenie warg;
 • zniwelowanie zmarszczek wokół ust;
 • brak przemieszczania się kwasu hialuronowego.

Wskazania

Modelowanie ust na płasko to metoda poprawy estetyki wyglądu warg, która skierowana jest do osób o niezadowalającym kształcie lub jej objętości. Wskazania do tego zabiegu to przede wszystkim:

  • odbudowanie konturu ust;
  • powiększenie ust;
  • asymetria ust;
  • opadnięte kąciki;
  • korekta asymetrii kształtu ust;
  • zmarszczki wokół ust powstałe na skutek starzenia się skóry;
  • uniesienie kącików ust.

Przeciwwskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym na płasko

Choć powiększanie ust kwasem hialuronowym na płasko jest bezpieczną metodą na pełne wargi, istnieją pewne przeciwwskazania, które warto znać. Są to przede wszystkim:

  • skłonność do powstawania blizn przerostowych;
  • ciąża, karmienie piersią;
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym;
  • choroby nowotworowe;
  • stany zapalne skóry w obrębie twarzy (opryszczka, trądzik);
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
  • cukrzyca typu I oraz II;
  • choroby drobnoustrojowe, np. katar;
  • gorączka.

Czy modelowanie ust na płasko boli?

Wszelkie zabiegi medycyny estetycznej, w tym modelowanie ust na płasko, są pewnego rodzaju ingerencją w Twoją skórę. Czy zatem procedura powiększania ust boli? To zależy od indywidualnej tolerancji na ból klienta. Niektóre osoby mogą doświadczać pewnego dyskomfortu. Przed rozpoczęciem procedury specjalista nakłada specjalne preparaty znieczulające w postaci kremu, aby zmniejszyć odczuwanie bólu. To powszechnie stosowana forma uśmierzania tego typu dolegliwości. Poza tym, jak już wspomnieliśmy, w obrębie ust może występować niewielki obrzęk i zaczerwienienie, które mijają zwykle po kilku dniach. Chociaż modelowanie ust kwasem hialuronowym na płasko może budzić pewne obawy, to jednak efekty modelowania ust często przesłaniają początkowy dyskomfort.

Powiększanie ust w Poznaniu na płasko - cena

Modelowanie ust kwasem hialuronowym na płasko w naszym salonie Aura to usługa kosmetyczna, która cieszy się coraz większą popularnością. Zanim zdecydujesz się na ten zabieg, koniecznie zajrzyj do cennika. Cena modelowania ust na płasko w salonie Aura oscyluje w granicach 700 – 1000 złotych. Finalny koszt zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym może oczywiście zależeć od indywidualnych potrzeb klienta. Dlatego zawsze warto skontaktować się z naszymi specjalistami i dowiedzieć się, ile dokładnie będzie kosztować powiększanie ust.

Dobrze wykonane powiększenie ust na płasko w Poznaniu Jeżyce może zwiększyć pewność siebie klienta, a także poprawić jego komfort życia, nie wyłączając przy tym estetyki, która stanowi ważną część wizerunku każdego człowieka. Więc jeśli jesteś niezadowolony ze swoich warg, modelowanie ust w Poznaniu może okazać się dobrym rozwiązaniem. Zapraszamy do naszego gabinetu w Poznaniu na Jeżycach na konsultację lub zabieg powiększania za pomocą kwasu hialuronowego na płasko.