Stylizacja i henna pudrowa brwi Poznań

Umów się przez Booksy

Stylizacja brwi henną pudrową to najczęściej wybierany zabieg koloryzujący i  stylizujący. Gęste, pełne brwi o harmonijnym kształcie są marzeniem wielu kobiet.

W  końcu jest to oprawa naszych oczu, a wygląd brwi ma ogromne znaczenie w  odbiorze naszej twarzy. Zabieg stylizacji brwi z użyciem henny pudrowej, pozwala  na dopracowanie kształtu brwi i wypełnienie ubytków. Poznaj wszystkie jego zalety! 

Opis zabiegu

Zabieg stylizacji brwi henną pudrową składa się z kilku etapów. Rozpoczynamy od  analizy kondycji skóry i włosa. Na jej podstawie, dobieramy kolejne produkty,  między innymi szampon do brwi czy peeling. Po odpowiednim przygotowaniu i  odtłuszczeniu skóry, przechodzimy do geometrii, architektury i mappingu – czyli  wyznaczenia idealnego kształtu Twoich łuków brwiowych. Gdy już to zrobimy,  precyzyjnie nakładamy hennę pudrową, która jest naturalnym preparatem w całości  opartym na roślinnych składnikach. Po uzyskaniu pożądaniej intensywności koloru,  partiami zmywamy hennę ze skóry, uzyskując piękny i naturalny efekt ombre.

Czym jest efekt ombre? Polega on na stopniowym przejściu koloru – mocniej zaznaczamy  podstawę brwi oraz końcówkę, natomiast początki i górę pozostawiamy  półtransparentne. Taki zabieg przejścia koloru, znany jest z makijażu permanentnego.  Sprawia, że brwi wyglądają na dopracowane, a zarazem bardzo naturalne. Ważnym  elementem stylizacji jest usunięcie niechcianych włosków – za pomocą pensety lub  wosku. Cały zabieg kończymy nakładając na brwi odżywczy olejek i utrwalając  kształt mydełkiem. 

Efekt zabiegu jakiego możesz oczekiwać to równe, jednolite brwi, dokładnie  dopasowane do Twojej urody. Stawiamy na naturalny wygląd – dlatego indywidualnie  dobieramy kształt, kolor i tonację. 

Ile trwa zabieg? Stylizacja brwi henną pudrową trwa około 1 godzina. W tym czasie  będziesz mogła się w pełni zrelaksować. 

Ile utrzymuje się efekt? Efekt stylizacji brwi henną pudrową utrzymuje się do 2  tygodni na skórze, a na włoskach nawet 4 tygodnie! Ogromne znaczenie dla trwałości  zabiegu, ma kondycja skóry oraz przestrzeganie zaleceń pozabiegowych. 

Przygotowanie do zabiegu i przeciwskazania

Jak każdy zabieg kosmetyczny, stylizacja z użyciem henny pudrowej ma kilka  wykluczeń do jej wykonania. Zaczynając od tych poważnych – choroby, zapalenia i  alergie skórne są absolutnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

Pamiętaj  też, by Twoje skóra w obszarze brwi była w dobrej kondycji. Zadbaj o odpowiednie  nawilżenie stosując odżywcze olejki do brwi. Nawadniaj też skórę od środka,  pamiętaj o piciu wody w ciągu dnia. Absolutnie nie przycinaj włosków, a jeżeli robiłaś to do tej pory, zrezygnuj z tej praktyki. Nauczymy Cię odpowiednio dbać o  nie, byś mogła cieszyć się kształtem i gęstością brwi

Pielęgnacja pozabiegowa

Przez pierwsze 24 godziny nie mocz brwi. W pierwszej dobie nie korzystaj też z sauny,  basenu, unikaj miejsc, w których jest para i wilgoć. Do codziennej pielęgnacji,  rekomenduje stosowanie olejku do brwi – dokładne instrukcje otrzymasz w dniu  zabiegu.