Marzysz o zmysłowym spojrzeniu bez potrzeby codziennego używania zalotki lub tuszu pogrubiającego? Chcesz wiedzieć, jak podkręcić i unieść rzęsy bez ich przedłużania? Lifting to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Jest to zabieg dla każdej kobiety, która chce w prosty sposób uwydatnić swoje naturalne piękno. Sprawdź, co warto wiedzieć o tej metodzie na podkręcenie i unoszenie rzęs.

Lifting jako sposób na unoszenie rzęs

Lifting rzęs to nieinwazyjny zabieg kosmetyczny, którego efektem jest uniesienie rzęs i ich podkręcenie. W przeciwieństwie do przedłużania nie wymaga naklejania sztucznych włosków, co zapewnia naturalny wygląd. Podczas zabiegu kosmetyczka nanosi na rzęsy specjalny preparat, który delikatnie podnosi włoski, a następnie kształtuje je za pomocą wałeczka. Później nakładany jest utrwalacz, keratyna, a często także przeprowadza się barwienie rzęs, które zapewni efekt, jak po użyciu maskary. Co więcej, po zabiegu włoski są również odżywione i błyszczące. Lifting rzęs zajmuje około 1,5 godziny.

Jak długo utrzymuje się podkręcenie rzęs po liftingu?

Jak już wiesz, podkręcanie rzęs to jeden z efektów liftingu. Wiele osób zastanawia się, jak długo można cieszyć się osiągniętym rezultatem. Efekt podkręconych rzęs utrzymuje się zazwyczaj od 4 do 8 tygodni. W tym czasie zastosowane preparaty są stopniowo wypłukiwane, co wiąże się z powrotem włosków do ich naturalnego stanu. Warto jednak pamiętać, że wszystko także zależy od indywidualnych cech organizmu, kondycji rzęs oraz odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu.

Naturalne przedłużanie rzęs

W trakcie zabiegu lifting rzęs kosmetyczka za pomocą przeznaczonych do tego preparatów podkręca i unosi rzęsy przy samej nasadzie, przez co wydają się dłuższe. Nic więc dziwnego, że zabieg uznawany jest jako jedna z metod na naturalne przedłużenie rzęs. Lifting sprawdzi się przede wszystkim wśród osób, które borykają się z problemem cienkich, słabych i pozbawionych objętości włosków. Poprawnie przeprowadzona procedura jest bezpieczna dla oczu i wzroku, o ile podczas liftingu przestrzega się odpowiednich zasad i działa z wyjątkową ostrożnością.

Podkręcenie rzęs dzięki liftingowi – przeciwwskazania

Podkręcenie rzęs dzięki liftingowi to zabieg, który jak każdy inny, posiada przeciwwskazania. Wśród nich wymienia się między innymi:

 • zapalenie spojówek;
 • jaskrę;
 • zaćmę;
 • opryszczkę;
 • zespół suchego oka;
 • łzawienie;
 • uszkodzenia skóry w okolicy oka;
 • choroby alergiczne oraz uczulenie na którykolwiek z preparatów wykorzystywanych podczas zabiegu;
 • infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze oka;
 • podwijanie się powiek;
 • świeży makijaż permanentny.

Szukasz sprawdzonego miejsca, w którym wykonasz profesjonalny lifting rzęs? Skorzystaj z usług naszego salonu Aura. Zatrudniamy doświadczone kosmetyczki, które zrobią wszystko, by Twoje rzęsy wyglądały jeszcze piękniej i bardziej podkreślały spojrzenie. Korzystamy wyłącznie z najlepszych produktów, co gwarantuje nie tylko wysoką jakość usługi, ale też bezpieczeństwo dla Twoich rzęs.